Hunter, D.O.A. oraz Ga-Ga/Zielone Żabki kolejnymi wykonawcami Jarocin Festiwal 2016!

Kanadyjska gwiazda hardcore punka D.O.A., jarocińska legenda Ga-Ga/Zielone Żabki oraz thrash/heavy metalowa formacja Hunter to kolejne gwiazdy Jarocin Festiwal 2016! Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Wydarzenie po raz kolejny zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka.

23 lutego 2016

Pamięci żołnierzy wyklętych

Wyjątkowy koncert zorganizowany w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” odbył się w kościele Franciszkanów w Jarocinie. Przed publicznością wystąpili znany polski aktor Jerzy Zelnik oraz bardowie: Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk.

23 lutego 2016

Nie ma niebezpieczeństwa epidemii

Na terenie naszego powiatu nie ma niebezpieczeństwa epidemii - zapewnili dziś członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie. Przedstawiciele najważniejszych służb, straży oraz jednostek w Powiecie Jarocińskim odnieśli się do przypadku wirusa świńskiej grypy, który wykryto u pacjenta zmarłego w sobotę w jarocińskim szpitalu.

22 lutego 2016

Zmarł pacjent z podejrzeniem A/H1N1

W dniu dzisiejszym, 20 lutego 2016 roku, w godzinach nocnych w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie zmarł 59 letni mieszkaniec Nowego Miasta nad Wartą (powiat średzki). W organizmie mężczyzny wykryto obecność wirusa A/H1N1, który wywołuje chorobę świńskiej grypy.

20 lutego 2016

V Jarociński Kongres Kultury o bibliotece

21 lutego, w Muzeum Regionalnym w Jarocinie o godzinie 15:00 odbędzie się V Jarociński Kongres Kultury. Kongres poświęcony będzie zaadaptowaniu obecnej przestrzeni zajmowanej przez Muzeum Regionalne w jarocińskim ratuszu na potrzeby filii bibliotecznej.

19 lutego 2016

Pomogą pokrzywdzonym

Jak co roku w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ten sposób w dniach od 22 do 26 lutego, powiatowa placówka kolejny raz włącza się do ogólnopolskiej akcji Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

18 lutego 2016

Najpierw kurs językowy, potem staż we Włoszech

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie prowadzi nabór na szkolenie przygotowujące do odbycia 3 lub 4 miesięcznego stażu zagranicznego we Włoszech. Staż organizowany przez Centrum Rozwoju Kompetencji w Pleszewie odbędzie się w nadmorskich miejscowościach Riccione i Rimini.

18 lutego 2016

Zagłosuj na jarociński spektakl

Spektakl "Balladyna" Teatru Drabina, działającego przy Niepublicznym Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie znalazł się w finale konkursu Internetowego Teatru TVP. Młodzi aktorzy reprezentują Wielkopolskę, powiat jarociński i Jarocin.

O miłości... wierszem powiedziane

Z okazji Święta Zakochanych, jak co roku w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie recytowano wiersze o miłości. Po raz 13. odbył się tam Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Miłość niejedno ma imię...”.

Uzupełniają podstawę programową

Tradycyjnie już na przedwiośniu inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jarocinie przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarce żywnościowej. Wzięła w nim udział młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcąca się w zawodach przyrodniczych: agrobiznes, architektura krajobrazu i weterynaria.

Doskonalą informatyków

Jarociński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, w którym kształcą się m.in. przyszli informatycy ciągle doskonali zakres nauczania. Od początku lutego w szkole realizowany jest Program Cisco Networking Academy. To ogólnoświatowe przedsięwzięcie oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.

Orkiestry dęte rozbrzmiały w Żerkowie

W minioną sobotę odbył się pierwszy przegląd orkiestr dętych w Żerkowie. Imprezę zorganizowała fundacja wsparcia i rozwoju „Antrejka” z Żerkowa. Na scenie w auli żerkowskiego gimnazjum wystąpiły orkiestry z Książa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej i Żerkowa.

16 lutego 2016