Festyn Rodzinny! Baw się razem z nami!

Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zapraszają już w najbliższą niedzielę - 7 sierpnia na festyn rodzinny! Zabierz całą rodzinę! Czeka na Ciebie wiele atrakcji!

01 sierpnia 2016

Święto Policji w jarocińskiej jednostce

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie odbyło się Święto Policji. Była to idealna okazja do wręczenia medali oraz awansów dla jarocińskich policjantów.

22 lipca 2016

Konkurs fotograficzny - Wakacje w powiecie

Interesujesz się fotografią? Poszukujesz ciekawych, magicznych miejsc? Mamy dla Ciebie kreatywną propozycję na wakacje. Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Wakacje w powiecie”, którego jest organizatorem.

19 lipca 2016

Wyniki Matur - Powiat Jarociński najlepszy!

Edukacja w powiecie jarocińskim zawsze stała na wysokim poziomie, czego dowodem są wyniki naszych maturzystów.

18 lipca 2016

Położne na złoty medal!

Położne z Powiatu Jarocińskiego walczą o tytuł "Położnej na medal" Zagłosuj i doceń ich pracę!

14 lipca 2016

Oferta edukacyjna Powiatu Jarocińskiego!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Powiatu Jarocińskiego w krótkim materiale wideo!

12 lipca 2016

Rockowe prężenie muskuł podczas Jarocin Festiwal 2016

Jarocin Festiwal 2016 już na kilka miesięcy przed oficjalnym otwarciem bram rozgrzewał emocje do czerwoności. Teraz, kilka dni po tym jak ogromna scena została złożona, a tysiące fanów muzyki opuściło już Jarocin, nadszedł czas na podsumowanie jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń na mapie Polski.

12 lipca 2016

Nietypowa wizyta w Starostwie Powiatowym

"Każdy chciałby być Starostą..." - mówiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, które w ramach półkolonii odwiedziły wczoraj jarocińskie starostwo.

07 lipca 2016

Kolejny sukces! Droga Witaszyczki-Zakrzew będzie remontowana w całości.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann wyraził zgodę na rozszerzenie zakresu remontu drogi Powiatowej Witaszyczki - Zakrzew, aż do granicy Powiatu Jarocińskiego. Wielkie starania Starosty Bartosza Walczaka oraz całego Zarządu Powiatu Jarocińskiego zaowocowały pozyskaniem dodatkowego finansowania na dokończenie rozbudowy tej drogi.

06 lipca 2016

Jarocin Festiwal 2016 już w tym tygodniu!

Kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, kilkanaście gwiazd muzyki, kilka dni wspaniałej atmosfery czyli już w czwartek startuję Jarocin Festiwal 2016! Zapoznajcie się z garścią niezbędnych informacji dla każdego uczestnika Festiwalu.

05 lipca 2016

Droga Twardów - Kurcew gotowa do użytku!

Droga Twardów - Kurcew już przejezdna! Mieszkańcy okolicznych terenów już mogą korzystać z nowej trasy łączącej te dwie miejscowości.

Podejrzana przesyłka w Urzędach

Ewakuowano Sekretariat Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Przyczyną zdarzenia była przesyłka z nieokreśloną białą substancją w formie proszku, która została dostarczona urzędnikom w spreparowanej kopercie.