Inwestycje za 13 milionów

Ponad 13 mln pochłoną wydatki inwestycyjne powiatu zaplanowane m.in. na poprawę stanu dróg, funkcjonowania szpitala i domu pomocy. Najwięcej, bo ok. 9 mln zł samorząd przeznaczy na wykonanie inwestycji drogowych. Wiodącym zadaniem jest realizowana od ubiegłego roku przebudowa wiaduktów. Drugą co do wielkości powiatową inwestycją drogową będzie przebudowa ulicy Wolności w Golinie.

08 marca 2013

"Jedynka" zaprasza na Dni Otwartej Szkoły

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie serdecznie zaprasza rodziców i uczniów klas 3 gimnazjum na Dni Otwartej Szkoły, które odbędą się w sobotę 9 marca br w godzinach 9.00 – 12.00.

07 marca 2013

Taniej dla powiatu i wygodniej dla pensjonariuszek

Od kilkunastu miesięcy trwa dyskusja na temat przyszłości Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Dlaczego władze powiatu zamierzają przenieść DPS z Zakrzewa do Kotlina? Ile to będzie kosztowało? Wreszcie, czy utrzymanie placówki w Kotlinie będzie tańsze od obecnej – w Zakrzewie?

07 marca 2013

Dni otwarte w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach zaprasza wszystkich uczniów trzecich klas gimnazjum na Dni Otwarte.

05 marca 2013

Wielkanocna kwesta Z PCK

Kwesta uliczna i zbiórka darów na rzecz potrzebujących przeprowadzona zostanie w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”. Pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki dla Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie wydał starosta Mikołaj Szymczak. Akcję zaplanowano w terminie od 11 do 21 marca tego roku.

04 marca 2013

W hołdzie gen. Taczakowi

2 marca minęła 53. rocznica śmierci gen. Stanisława Taczaka - pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji pod pomnikiem generała w Mieszkowie starosta jarociński Mikołaj Szymczak, przedstawiciele władz gminy Jarocin, służb mundurowych i lokalnych organizacji złożyli kwiaty i zapalili znicze. Głównym organizatorem uroczystości byli członkowie działającej w Mieszkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich.

02 marca 2013

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy wyklętych

Delegacja Związku Więźniów Politycznych i Represjonowanych Okresu Stalinowskiego, przedstawiciele władz powiatu i gminy Jarocin oraz poczty sztandarowe szkół oddały hołd żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Okazją ku temu był obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy wyklętych”. Ideę wprowadzonego w 2011 roku święta przybliżyła Lechosława Dębska – przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie.

01 marca 2013

Zebrali ponad 100 opakowań maskotek

Starostwo Powiatowe w Jarocinie włączyło się do akcji humanitarnej „Wielkopolska – dzieciom afgańskim”. Akcja organizowana jest przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu przy współpracy starostw powiatowych, które pełnią rolę koordynatorów na swoich terenach. W zbiórce maskotek dla dzieci z Afganistanu, na terenie powiatu jarocińskiego wzięło udział ponad 20 placówek oświatowych. Wspólnie udało się zebrać ponad 100 dużych opakowań zabawek. Starostwo Powiatowe w Jarocinie było jedynym starostwem, które rozpropagowało akcję także wśród swoich pracowników. Dziś wieczorem wojsko zawiezie zebrane zabawki do Poznania, a stamtąd trafia one drogą powietrzną do Afganistanu.

28 lutego 2013

Przyjdź i dopinguj młode siatkarki

W najbliższą sobotę - 2 marca od godz. 10.00 do ok. 16.00 w sali gimnastycznej ZSP nr 2 przy ulicy Franciszkańskiej w Jarocinie odbędą się ELIMINACJE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W MINI SIATKÓWCE DZIEWCZĄT. W turnieju wystąpi 28 zespołów: TKS SIATKARZ Jarocin, SKF KS Poznań, GKS RZEMIEŚLNIK Kwilcz, KS ENERGETYK Poznań, UKS Śmigiel, UKS ZSMS FKS Malta Poznań. Mecze rozgrywane będą w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2000-"CZWÓRKI", 2001 - "TRÓJKI", 2002 - "DWÓJKI". Z klubu TKS SIATKARZ Jarocin wystartuje 6 zespołów po 2 w każdej kategorii wiekowej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do przyjścia i dopingowania dziewczynek uczęszczających do szkółek SIATKARZA.

27 lutego 2013

Czarna książka kolorów

Jak widzą świat osoby niewidome mogły się przekonać dzieci z klasy III Zespołu Szkół w Cielczy. Zostały zaproszone na specjalną lekcję, podczas której zapoznały się z „Czarną książką kolorów” M. Cottin i R. Faria.

26 lutego 2013

Dotacje na działania edukacyjne

Do piątku – 1 marca 2013r. można ubiegać się o dofinansowanie działań edukacyjnych w ramach konkursu ofert ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkursem objęte zostały takie zadania jak: realizacja projektów edukacyjnych z zakresu wychowania obywatelskiego, wspieranie przedsięwzięć mających na celu upowszechnienie wiedzy na temat Wielkopolski poprzez edukację regionalną dzieci i młodzieży, realizacja projektów edukacyjnych z zakresu kultury języka polskiego, ortografii polskiej i literatury.

Więcej informacji dotyczących konkursu http://bip.umww.pl/portal?id=1885453

22 lutego 2013

Patriotyzm w różnych tonach

Mocnym akcentem, piosenką „Wychowanie” zespołu T. Love i utworem „Nie gniewaj się na mnie Polsko” zespołu  Sztywny Pal Azji w  wykonaniu uczniów rozpoczęło się spotkanie młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcyjnej  Powstańców Wielkopolskich im. Generała Taczaka w Mieszkowie. Gościem uroczystości był starosta jarociński Mikołaj Szymczak.

22 lutego 2013