Wielka siatkówka w nowej hali

Pokazowy mecz piłki sitkowej drużyn plusligi mężczyzn będzie z pewnością nie lada gratką dla kibiców tego sportu. 24 września w Jarocinie spotkają się zawodnicy Delekty Bydgoszcz i Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Mecz towarzyski rozegrany zostanie w nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Przegląd Chórów w Jarocinie

W sobotę 24 września w Jarocinie odbędzie się XXIV Przegląd Chórów Południowej Wielkopolski.  Impreza organizowana jest przez Polski Związek Chórów i Orkiestr oddział w Ostrowie Wielkopolskim przy udziale środków finansowych Powiatu Jarocińskiego.

Powiatowe Forum Gospodarcze

Przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego mogą wziąć udział w Forum Gospodarczym, które odbędzie się 23 września w Pałacu Witaszyce. Spotkanie organizuje Starostwo Powiatowe w Jarocinie przy udziale finansowym Banku BGŻ.

16 września 2011

Akcja "Sprzątanie świata - Polska 2011"

„Lasy to życie – chrońmy je” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2011”. W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ. Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach 16, 17 i 18 września na terenie całej Polski, na terytorium powiatu jarocińskiego kulminacja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2011” przypadnie na dzień 16 września.

14 września 2011

Otwarcie na Wybudowanej

Nowa nawierzchnia jezdni na ul. Wybudowanej w Jarocinie stała się faktem. Mieszkańcy korzystają też z nowego chodnika. Oficjalne otwarcie pierwszego etapu prac powiatowej inwestycji odbyło się 7 września.

08 września 2011

AZS AWFiS Gdańsk znów najlepszy!

Rugbiści AZS AWFiS Gdańsk zwyciężyli w turnieju Jarocin Sevens 2011. Jeden z największych turniejów w siedmioosobowej odmianie rugby znów gościł na boisku na osiedlu Tumidaj, a jego organizatorem była Sparta Jarocin. Organizację turnieju wsparł Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Gospodarze w tej prestiżowej imprezie zajęli 5. miejsce.

Odebrali symbol rolniczego trudu

Gospodarze dożynek gminno - powiatowych w Cielczy: Mikołaj Szymczak – starosta jarociński i burmistrz Jarocina Adam Pawlicki odebrali symboliczny bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż z rąk starostów dożynkowych: Gabrieli Krzyżaniak z Cielczy i  Janusza Idczaka z Cząszczewa.

Tłumy na dożynkach w Cielczy

Dożynki gminno – powiatowe, które odbyły się w minioną niedzielę w Cielczy przeszły już do historii. Cielecką „ciotę” na miotle z kłosów zbóż, która była symbolem tegorocznego święta plonów zapamiętamy jednak na dłużej, tak jak szereg atrakcji, które zgotowali organizatorzy biesiady w Cielczy. Słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy uczestników rolniczego święta, którzy podziwiali ustrojoną wieś i dochodzący zewsząd turkot starych ciągników.

07 września 2011

"Snutki" na Bałkanach

Sierpniowa trasa artystyczna Zespołu Folklorystycznego „Snutki” przebiegała przez trzy kraje bałkańskie m.in. Słowenię, Czarnogórę i Albanię. Tę niezwykłą, bo najdłuższą w historii zespołu, kilkunastodniową wyprawę poprzedził udział w VII Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu. Towarzyszami podróży potarzyckich artystów byli tancerze z zespołu „Cybinka” z Grodziska Wielkopolskiego.

07 września 2011

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Gospodarzem tegorocznej powiatowej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 był Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. W nowej scenerii świeżo odnowionej sali sportowej spotkali się uczniowie, nauczyciele, władze powiatu oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, jednostki wojskowej, straży miejskiej, straży pożarnej, policji a także dyrektorzy jarocińskich banków.

05 września 2011

Rolnicze perspektywy dla powiatu

Przedstawiciele lokalnych samorządów, rolników, organizacji i instytucji zajmujących się obsługą rolnictwa uczestniczyli w seminarium rolniczym zatytułowanym „Perspektywy rozwoju rolnictwa na terenie powiatu jarocińskiego”.

05 września 2011

72. rocznica wybuchu II wojny światowej

Z okazji rocznicy pamięć o poległych uczczono w Parku Zwycięstwa w Jarocinie. Biało-czerwone wiązanki, pod pomnikiem upamiętniającym bohaterskich synów Ziemi Jarocińskiej 1939 – 1945, złożyli Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak wraz z członkami zarządu powiatu, władzami gminy oraz przedstawicielami służb mundurowych. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe organizacji kombatanckich działających na terenie powiatu oraz asysta wojskowa.

02 września 2011