Wolontariat ponad podziałami

Programiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie spotkali się z przedstawicielami innych szkół współpracującymi w ramach ogólnopolskiego projektu programowania „WOLONTARIAT PONAD BARIERAMI. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju.”

07 grudnia 2016

Symulowali dachowanie

Symulacja dachowania samochodu i innych zdarzeń drogowych w Skoda Auto Lab w Poznaniu oraz wizyta w centrum logistycznym Poczty Polskiej w Komornikach – to główne atrakcje wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie technikum logistyki w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

07 grudnia 2016

Podaruj pół tony karmy zwierzakom ze schroniska w Radlinie

Schronisko w Radlinie ma szansę zdobyć aż pół tony dodatkowej karmy dla zwierzaków, a wszyscy możemy mu w tym pomóc i stać się Świętymi Mikołajami dla bezdomnych psów i kotów. W jaki sposób?J Włączając się w trwającą na www.dlaschroniska.pl akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”, w ramach której właśnie wystartował konkurs. Trzy podmioty, które dzięki wsparciu internautów, jako pierwsze uzbierają 100% zgłoszonego na zimę zapotrzebowania, wygrają dodatkowe zapasy.

06 grudnia 2016

Nowoczesne USG w szpitalu

Od miesiąca w jarocińskim szpitalu wykonywane są badania na nowym ultrasonografie. Bardzo dobrej jakości aparat USG do wszechstronnej diagnostyki zasilił Dział Diagnostyki Obrazowej. Niezbędny zakup kosztował 160 tys. zł.

06 grudnia 2016

Zatrzymali lato w słoiku

Druga edycja konkursu gastronomicznego „Lato zamknięte w słoiku” odbyła się w ZSP nr 1 w Jarocinie. Uczniowie klas gastronomicznych zaprezentowali 27 różnych przetworów oraz sposoby ich zastosowania do sporządzania potraw. Można było spróbować m.in. kiszonego kalafiora, konserwową dynię oraz kruche babeczki z konfiturą gruszkową.

05 grudnia 2016

"Jagódki" na Harcfestiwalu

Reprezentanci 56. Drużyny Harcerskiej Wielopoziomowej NS „Jagódki” działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Harcerskiej HARCFESTIWAL 2016.

05 grudnia 2016

Piłkarski turniej mikołajkowy po raz drugi

W najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej Jarocin Sport odbędzie się II edycja Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jarocina.

02 grudnia 2016

Zagłosuj na położną z jarocińskiego szpitala

Dorota Kubiak – położna z jarocińskiego szpitala bierze udział w plebiscycie Wielkopolski Hipokrates 2016. Możesz głosować na naszą kandydatkę do 14 grudnia.

02 grudnia 2016

Krótki film o HIV

Troje uczniów Gimnazjum im. Niepodległości Polski w Woli Książęcej zwyciężyło w powiatowej edycji konkursu na film pod tytułem „Krótki film o HIV”. Pracę gimnazjalistów doceniła również kapituła konkursu na szczeblu wojewódzkim przyznając im wyróżnienie.

30 listopada 2016

Finał plebiscytu "Sołtys 2016 Roku"

Do finału plebiscytu na "Sołtysa Roku 2016" przeszło 10 sołtysów. Po zaciętej walce wyłoniono finalistów - 5 z największą ilością punktów oraz po jednym sołtysie z każdej gminy, który otrzymał najwięcej punktów spośród innych z tego terenu. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem starosty powiatu jarocińskiego - Bartosza Walczaka. Sołtys, który zwycięży otrzyma statuetkę, a sołectwo, którym zarządza aż 4000 zł.

29 listopada 2016

"Koci bunt" - wyjątkowa wystawa uczniów ZSP nr 1 w Jarocinie

Od środy 30 listopada w holu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Koci bunt”. Twórcami kompozycji są uczniowie z klasy 4 c: Rafał Szik, Adrianna Duda, Jagoda Miczke. Latem ekspozycja była prezentowana w jarocińskim „Skarbczyku”.

28 listopada 2016

Nowy chodnik w Chrzanie dla poprawy bezpieczeństwa

Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku nowy chodnik w Chrzanie. - Dzięki zaangażowaniu władz powiatu i radnych gminy Żerków, mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie - powiedział Wojciech Raś, radny Rady Miejskiej Żerkowa. Ta inwestycja finansowana z budżetu Powiatu Jarocińskiego i Gminy Żerków była oczekiwana od lat.

25 listopada 2016