Nietypowi goście w Zespole Szkół Specjalnych

Niemałe zamieszanie miało miejsce w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Wszystko za sprawą wizyty nietypowych gości. To Versace i Companiero - alpaki. Specjalnie wyselekcjonowane osobniki, wykazujące chęć obcowania z człowiekiem wykorzystywane są do zajęć alpakoterapii.

07 stycznia 2016

Bezpłatna pomoc prawna od stycznia

Od 4 stycznia 2016 r. Powiat Jarociński w porozumieniu z samorządami gminnymi świadczy nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców. W Jarocinie, Jaraczewie, Kotlinie i Żerkowie zostały uruchomione punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.

4 stycznia 2016r.

Spotkanie z biskupem

Coroczne spotkanie z biskupem kaliskim Edwardem Janiakiem przyciągnęło do jarocińskiego ratusza licznie przybyłych przedstawicieli duchowieństwa, władz samorządowych, związków kombatanckich oraz innych lokalnych organizacji i instytucji.

04 stycznia 2016

Uczcili Powstańców

Delegacje samorządowców powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych oraz mieszkańcy uczcili 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w trakcie uroczystości w Mieszkowie i Jarocinie.

27 grudnia 2015

Szkoła zawodowa jest fajna

W ramach programu „Szkoła zawodowa jest fajna” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościli uczniowie gimnazjaliści z Zespołu Szkół z Cielczy. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w różnych zawodach. Dzięki tej lekcji gimnazjaliści będą mogli świadomie wybrać swoją drogę zawodową.

Jarocin Festiwal dla mieszkańców

70 złotych - zaledwie tyle zapłacą wszyscy mieszkańcy Jarocina oraz powiatu jarocińskiego za trzydniowy karnet na Jarocin Festiwal 2016! To pierwsza tego rodzaju oferta w historii tego kultowego wydarzenia. Już teraz wiadomo, że przyszłoroczna impreza przyciągnie do Wielkopolski tłumy fanów ciężkiego brzmienia. Line-up nadchodzącej edycji zapowiada się ekscytująco! W Jarocinie wystąpią m.in. formacje: Slayer oraz Five Finger Death Punch. A to dopiero początek ogłoszeń! Promocyjna sprzedaż karnetów ruszyła.

97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia obchodzić będziemy 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystości z tej okazji odbędą się w Jarocinie oraz Mieszkowie - rodzinnej miejscowości gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania.

Wybierz najlepszego sportowca

15 stycznia 2016 r. upływa termin składania wniosków dla najlepszych sportowców i ich trenerów, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w roku 2015.

Teatr dla najmłodszych

Teatr czaruje, to już od 4 lat wiedzą dzieciaki w Jarocinie dzięki Wielkiemu Teatrowi w Małym Mieście Junior, ale pojawiło się kolejne pokolenie widzów, tym naj naj młodszych, których zapraszamy na pierwszą wizytę w Teatrze. Będą piosenki, zabawy i masa frajdy.

18 grudnia 2015

Konsultacje wielkopolskiej strategii rozwoju turystyki

Do 18 stycznia 2016 roku trwają konsultacje „Strategii rozwoju turystyki w województwie wielkopolskim”.

Nowoczesny DPS przekazany

Nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku – Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie jest już gotowy na przyjęcie mieszkańców. Symboliczny klucz do nowego domu samorządowcy powiatowi przekazali na ręce dyrektora DPS-u Janusza Krawca i przyszłych jego mieszkańców.

17 grudnia 2015

24 grudnia - dniem wolnym od pracy w Starostwie

Informujemy, że Starosta Jarociński zarządzeniem nr 75/2015 z dnia 6 listopada 2015r. ustalił 24 grudnia 2015r. dniem wolnym od pracy dla Starostwa Powiatowego w Jarocinie

16 grudnia 2015