Nowy dyrektor "Ogólniaka"

Tomasz Kosiński - do niedawna przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego, od 1 wrzesnia pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

03 września 2014

Zmiana na stanowisku przewodniczacego rady

Jarosław Łukasiewicz został wybrany na stanowisko przewodniczacego Rady Powiatu Jarocińskiego. Zastąpił dotychczasowego przewodniczacego - Tomasza Kosińskiego, który od 1 września 2014r. pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, szkoły zarządzanej przez samorząd Powiatu Jarocińskiego.

01 września 2014

Oddali hołd ofiarom II wojny

Dziś obchodzona jest 75. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin, służby mundurowe, organizacje kombatanckie i związkowe oraz poczty sztandarowe szkół oddały hołd ofiarom II wojny światowej składając kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa w Jarocinie.

01 września 2014

Samochody dla policji

Jarocińska policja wzbogaciła się o trzy samochody. Pojazdy zakupione zostały dzieki wsparciu finansowemu samorządów gminnych i samorządu Powiatu Jarocińskiego.

Paterski na sesji powiatu

Maciej Paterski – kolarz zdobywający sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, najlepszy „Góral” ostatniego Tour de Pologne był gościem radnych Rady Powiatu Jarocińskiego.

Wybory Samorządowe 2014

Tutaj znajdziesz informacje na temat zbliżających się wyborów samorządowych 2014

Zaczarowana noc w bibliotece

Pałac Radolińskich, w którym mieści się biblioteka, zamienił się z piątku na sobotę w Krainę Czarów z książki Lewisa Carrolla. Dla 55 ochotników nocnych atrakcji biblioteczny Biały Królik zostawił ślady i wskazówki, po których dzieci wraz z opiekunkami podążały do sal, a tam czekały na nich zaczarowane zadania.

27 sierpnia 2014

Podziękowali za tegoroczne plony

Na Dożynki Diecezjalno - Powiatowo - Gminne do Żerkowa przybyły delegacje z 33 dekanatów Diecezji Kaliskiej oraz gmin powiatu jarocińskiego. Wszystkie z wieńcami z tegorocznych plonów.

Tłumy na koncercie Pectusa w Żerkowie

Koncert zespołu Pectus, który był gwiazdą tegorocznych dożynek organizowanych przez Diecezję Kaliską oraz samorządy: Powiatu Jarocińskiego i Gminy Żerków przyciągnął tłumy publiczności. I nie przeszkodziły temu ani ciemne chmury, które na moment rozpostarły się nad Żerkowem, ani drobny deszczyk, który w końcu spadł z nieba.

Dożynkowi starostowie

Starostami Dożynek Diecezjalno - Powiatowo - Gminnych w Żerkowie byli Wiesława Bernat z Żółkowa oraz Kazimierz Grześkowiak z Miniszewa.

25 sierpnia 2014

Piękne wieńce z tegorocznych zbóż

Podczas dożynek w Żerkowie można było podziwiać kilkadziesiąt wieńców uplecionych z tegorocznych zbóż. Wieniec Powiatu Jarocińskiego wykonała Barbara Pielucha z Wojciechowa - radna Gminy Jaraczewo.

Happening gitarowy

23 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników gitary na jarociński Rynek na Happening Gitarowy. Zagrać może każdy – wystarczy instrument i dobre chęci. Uczestnicy happeningu wspólnie wykonają przebój The Passenger Iggy'ego Popa.

21 sierpnia 2014