Aura sprzyja inwestycjom

Powiatowi drogowcy korzystają ze sprzyjającej inwestycjom aury. Największym przedsięwzięciem jest realizowana od kilku miesięcy przebudowa drogi Cielcza - Radlin – Stęgosz.

21 sierpnia 2014

Starostowie wybrani, wieniec upleciony

Starostami tegorocznych dożynek Diecezjalno – Powiatowo – Gminnych w Żerkowie będą Wiesława Bernat z Żółkowa i Kazimierz Grześkowiak z Miniszewa. Powiatowy wieniec upleciony z tegorocznych zbóż przygotowany został przez Barbarę Pieluchę z Wojciechowa.

20 sierpnia 2014

Bezpłatny dostęp do Internetu w bibliotekach

Pracownicy i użytkownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, zarówno biblioteki głównej jak i wszystkich filii bibliotecznych mają zapewniony darmowy dostęp do Internetu. Mieszkańcy mają do dyspozycji łącznie 28 stanowisk komputerowych z podłączonym Internetem.

Ruszyły prace w Kotlinie

Ruszyły prace związane z przebudową budynku w Kotlinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Zgodnie z rozstrzygniętą procedurą przetargową powiatową inwestycję realizuje miejscowe Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Stanisław Hadrzyński, które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę.

"Pectus" na dożynkach w Żerkowie

Grupa "Pectus" będzie gwiazdą tegorocznych dożynek współorganizowanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę - 24 sierpnia o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Żerkowie.

Świętowali pamiętając o bohaterach

Dziś na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej odbyły się uroczystości związane z obchodzonym 15 sierpnia świętem Wojska Polskiego. Tego samego dnia delegacje organizacji kombatanckich, jarocińskiego batalionu oraz samorządowców złożyły kwiaty na grobach żołnierzy – uczestników Bitwy Warszawskiej.

14 sierpnia 2014

Uwaga podróżni

W dniach od 04.08.2014 (poniedziałek) do 08.08.2014 (piątek) kładka dla pieszych prowadząca na jarociński dworzec kolejowy będzie zamknięta z powodu prowadzenia prac konserwacyjnych. Prosimy o korzystanie z dojścia na dworzec ulicami: Sienkiewicza, Niepodległości i Dworcową. Wykonawca zadania, firma Skanska SA, przeprasza za utrudnienia.

01 sierpnia 2014

W hołdzie powstańcom

70. lat minęło od wybuchu Powstania Warszawskiego, które dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość ojczyzny. Tradycyjnie, w rocznicę zrywu zbrojnego mieszkańców stolicy, samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W imieniu włodarzy powiatu symboliczną wiązankę w hołdzie uczestników powstania złożył wicestarosta Mirosław Drzazga i przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Kosiński.

01 sierpnia 2014

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

W związku z wystąpieniem pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń u zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie oraz mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną z tym związaną, Powiatowy Lekarz Weterynarii zachęca do zapoznania się z ulotkami infomacyjnymi dla rolników.

31 lipca 2014

Policjanci obchodzili święto

Dziś jarocińscy policjanci obchodzili coroczne święto. Były odznaczenia, awanse, wyróznienia za sumienną służbę. Z najlepszymi życzeniami i gratulacjami do policjantów przybyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z jarocińską komendą.

25 lipca 2014

Weź paragon

Wzorem lat ubiegłych rusza ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon". Celem akcji jest uświadamianie jak ważne jest ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów fiskalnych. W czasie akcji pracownicy administracji skarbowej będą zachęcać konsumentów do brania paragonów fiskalnych i sprawdzać czy podmioty gospodarcze prowadzące działalność handlową lub usługową prawidłowo ewidencjonują sprzedaż za pomocą kas fiskalnych. W akcji uczestniczyć będą również pracownicy Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

23 lipca 2014

Bezpłatne dokształcanie w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach do końca sierpnia będzie prowadził nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych.

23 lipca 2014