Dzień Edukacji w Zespole Szkół Specjalnych

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia, połączona z pasowaniem na ucznia dzieci i młodzież przyjętą do szkoły w roku szkolnym 2013-2014. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny: recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli, otrzymując gromkie podziękowania. Na zakończenie uroczystości dyrektor złożył wszystkim podziękowania za dotychczasową pracę i działalność. W uroczystości uczestniczyli m.in.: wicestarosta Mirosław Drzazga, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Lidia Kalinowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców -  Grażyna Michalak, którzy złożyli życzenia całej kadrze placówki.

11 października 2013

"Optymalizacja" obwodnicy

7 października poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił I etap przetargu na budowę obwodnicy Jarocina na drodze krajowej S11.
Termin składania ofert upływa 7 listopada. Przetarg będzie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap to tzw. wstępna kwalifikacja, podczas której wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Po zakończeniu tego etapu GDDKiA zaprosi wybranych wykonawców do składania ofert cenowych (II etap). Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na połowę przyszłego roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu ma nastąpić do końca roku 2016.

09 października 2013

Mobilne Punkty Informacyjne wróciły

Po przerwie wakacyjnej Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie kontynuuje cykliczne dyżury w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych, które organizuje w siedzibach gmin wchodzących w skład Powiatu Jarocińskiego: w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Urzędzie Gminy Kotlin, w każdy pierwszy wtorek miesiąca w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków i w każdy pierwszą środę miesiąca w Urzędzie Gminy w Jaraczewie.

08 października 2013

Uwaga na ćwiczenia taktyczno-bojowe

Jutro od godz. 11.30 rozpoczną się ćwiczenia taktyczno – bojowe na terenie lasu w Tarcach. Celem ćwiczeń będzie zgrywanie współpracy oraz sprawdzenie możliwości organizowania i podejmowania działań ratowniczych przez powiatowe i gminne służby zarządzania kryzysowego oraz służby ratownicze i porządkowe we współpracy z Nadleśnictwem Jarocin na wypadek pożaru. W ćwiczeniach wezmą udział wszystkie zastępy OSP z terenu gminy Jarocin oraz struktury zarządzania kryzysowego, Państwowa Straż Pożarna,  Policja, Straż Miejska i Nadleśnictwo Jarocin.

Uwaga na ćwiczenia taktyczno-bojowe

Powiat na targach Agromarsz

„Przyjazna Energia w Domu i Zagrodzie” to temat jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ, które w najbliższą niedzielę odbędą się w Marszewie. Na imprezie nie zabraknie stoiska Powiatu Jarocińskiego reprezentowanego przez Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

Święto pieczonego ziemniaka

1 października 2013 r.  w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie harcerze z 56 DHW NS „Jagódki” oraz wszyscy uczniowie klas przysposabiających do pracy Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystym ognisku z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. Uczniowie z uwagą wysłuchali gawędy o  ważnych wydarzeniach i postaciach związanych z powstaniem wielkopolskim, którą wygłosił pan Wojciech Koterba, szef Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich im. generała Stanisława Taczaka. Nie zabrakło piosenek harcerskich, pieczonych ziemniaków oraz wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Obwodnica Jarocina w załączniku

Budowę obejścia Jarocina drogą ekspresową S11 zakłada najnowszy projekt przygotowany przez Ministerstwo Transportu. Cieszymy się z tego, że nasze liczne apele zyskały poparcie rządu. Planowana inwestycja z pewnością udrożni ruch w centrum Jarocina, jednak dla mieszkańców Witaszyc, Wyszek i Kotlina problem pozostanie nierozwiązany nadal, bo te miejscowości zostały niestety pominięte - uważa starosta  Mikołaj Szymczak. Teraz musimy wspólnie walczyć o to, by inwestycja zrealizowana została na całej długości, bo dopiero wtedy możemy mówić o sukcesie i rozwiązaniu problemu zakorkowanego Jarocina na S11 – apeluje starosta.

03 października 2013

Akcja zwalczania wścieklizny u lisów

Wielkopolski Lekarz Weterynarii informuje, że rozpoczęła się jesienna akcja wykładania z samolotów innunoprzynęt do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa wielkopolskiego.

Otwarcie przebudowanej drogi w Lisewie

Ponad 500 tysięcy zł kosztowała przebudowa drogi powiatowej w Lisewie. Inwestycja realizowana była w dwóch etapach. Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi odbyło się 2 października.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu w Witaszycach

Gościem specjalnym Dyskusyjnego Klubu działającego w Witaszycach był regionalista Andrzej Gogulski, który opowiadał o swojej najnowszej książce „…zaczęło się w Jarocinie”.  Po spotkaniu członkowie Klubu oraz Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc przygotowali niespodziankę – tort z okazji 15-lecia istnienia Klubu w Witaszycach.

02 października 2013

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu w Witaszycach