Starosta przekazał projekt budżetu

15 listopada mija termin przedstawienia projektu samorządowego budżetu na kolejny rok budżetowy. Dzisiaj starosta jarociński Mikołaj Szymczak podpisał projekt planu finansowego na rok 2013, który wcześniej przyjął Zarząd Powiatu w Jarocinie. Dokument został przekazany do Regionalnej Izby Obrachunkowej i Rady Powiatu Jarocińskiego, która zgodnie z przepisami do końca tego roku zobowiązana jest uchwalić budżet na rok 2013.

Mamy Mistrza Polski!

Łukasz Twardowski – uczeń ZSP nr 2 w Jarocinie zdobył tytuł Mistrza Polski w Brazylijskim JIU JITSU. Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie sportowej odbyły się 11 listopada w Łodzi. W imprezie wzięło udział 800 uczestników w różnych kategoriach wagowych, wiekowych i stopniu zaawansowania.

Święto drzewa

„Święto Drzewa” to ogólopolska akcja sadzenia drzew, do której przyłączyli się w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

Komunikat ostrzegawczy

Uwaga na mgłę!

ostrzezenie.pdf ostrzezenie.pdf

Pożegnanie i powitanie dowódcy

Dzisiaj ppłk Mariusz Borowiak – dotychczasowy dowódca 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk przekazał dowodzenie jednostką ppłk Andrzejowi Galanowi – swemu dotychczasowemu zastępcy. Oficjalne przekazanie obowiązków odbyło się na terenie jarocińskich  koszar w obecności gen. Włodzimierza Usarka - dowódcy II Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Bezpieczeństwo pracy w Tarcach

„Kultura bezpieczeństwa pracy” – pod taką nazwą rozpoczął się ogólnopolski program Państwowej Inspekcji Pracy, którym została objęta grupa 13 nauczycieli przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

Olimpiada logistyczna rozpoczęta

36 uczniów technikum logistyki z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Na starcie olimpiady zameldowało się blisko 8200 uczniów z całej Polski.

13 listopada 2012

Nowe technologie w oświacie

„Nowe technologie w oświacie. RSA-biofeedback – prezentacja metody i możliwości jej wykorzystania” to temat wykładu, który organizuje Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jarocinie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie.  Seminarium skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządowych i dyrektorów szkół z terenu powiatu, a odbędzie się w najbliższą środę w jarocińskim starostwie.

13 listopada 2012

Patriotyczna uroczystość w Mieszkowie

Niezapomnianą lekcję patriotyzmu zafundowali nam wczoraj  członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich z Mieszkowa organizując obchody Święta Niepodległości pod pomnikiem gen. S. Taczaka w Mieszkowie.

Capstrzyk Niepodległościowy

Obchody Święta Niepodległości w Jarocinie rozpoczęły się już 8 listopada capstrzykiem zorganizowanym na rynku. Nie zabrakło Apelu Pamięci, salwy honorowej i złożenia wiązanek kwiatów w miejscach pamięci. Obchody rozpoczęto w 94. rocznicę wybuchu buntu w jarocińskich koszarach. Bo to właśnie w Jarocinie powstała pierwsza w Wielkopolsce Rada Żołnierska, której członkowie potrafili w dyplomatyczny sposób przekonać niemieckie wojska do odwrotu, a tym samym nie dopuścić do rozlewu krwi. Wydarzenia sprzed lat są świadectwem niezniszczalnych pragnień naszych rodaków, są wyrazem odpowiedzialności narodu za swoje państwo, są dowodem, jak silna w naszym społeczeństwie jest idea wolności – podkreślił w swym wystąpieniu wicestarosta Mirosław Drzazga.

Podpory już stoją

Wiadukty na ul. Powstańców Wlkp. pną się w górę. Z dnia na dzień prace przy największej inwestycji drogowej powiatu jarocińskiego są coraz bardziej widoczne: stanęły już podpory, niebawem pojawi się układ nośny, trwają prace związane z budową dróg dojazdowych. Dla przypomnienia - łączny koszt przebudowy - ok. 12 mln zł, w tym ponad 6 mln zł powiat pozyskał z budżetu państwa. Przebudowa rozpoczęła się w lipcu tego roku. Przez nowe wiadukty będzie można przejeżdżać najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

Urząd powiadomi cię sms-em

Jeśli złożyłeś wniosek o wydanie prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu w jarocińskim wydziale komunikacji, informację o terminie odbioru dokumentów możesz otrzymać drogą mailową lub w formie sms-a. Oznacza to, że nie musisz, jak to było dotychczas dzwonić, czy dopytywać się o to, na jakim etapie jest załatwiana przez ciebie sprawa, ponieważ ta wiadomość sama do ciebie trafi.

07 listopada 2012