KONTAKT Z URZĘDEM SKARBOWYM

W dniu 26 lutego 2018 r. od godz. 7.30 do godz. 22.00 pod nr (62) 505 60 33 możliwe jest uzyskanie wsparcia merytorycznego w zakresie JPK_VAT dla mikro-przedsiębiorców.

22 lutego 2018

UCZEŃ BEZPIECZNY W SIECI

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki kontroli pn. "Zapobieganie i przeciwdziałanie cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży". Z badań ankietowych przeprowadzonych przez NIK w trakcie kontroli wynika, że zjawisko cyberprzemocy jest wśród uczniów poważnym problemem.

21 lutego 2018

ROZLICZENIA PRZEZ INTERNET

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie zachęca do przyjaznych dla Podatników i Środowiska form rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych za 2017 r. za pomocą usług udostępnianych przez Ministerstwo Finansów

20 lutego 2018

Podpisz i wyślij JPK VAT z Profilem Zaufanym

Coraz mniej czasu pozostało mikro-przedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.

20 lutego 2018

KOTLIN ODDAŁ HOŁD POWSTAŃCOM

Dla upamiętnienia jednej z najbardziej chlubnych kart historii Polski, w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze, który zakończył Powstanie Wielkopolskie w 1919 roku – członkowie władz gminy Kotlin zapalili symboliczne znicze w miejscu upamiętniającym Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w Magnuszewicach.

19 lutego 2018

JAROCIŃSKA REWOLUCJA

Pięćdziesiąt dni przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie, w nocy z 8 na 9 listopada 1918 roku miały miejsce wydarzenia nazywane dzisiaj „Jarocińską Rewolucją”.(Na zdjęciu: Ćwiczenia paramilitarne jarocińskich skautów w lasach w okolicy Tarzec w roku 1916; fot. z zasobów Muzeum Regionalnego w Jarocinie).

19 lutego 2018

spoKREWnieni

W związku z organizowaną akcją zbiórki krwi "SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego skierowaną do służb mundurowych - komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie Kazimierz Cieślak zwrócił się do wszystkich strażaków z terenu powiatu jarocińskiego o czynny udział w tej akcji.

16 lutego 2018

e-PITy 2017 -czy ten rok będzie rekordowy?

Polacy coraz chętniej rozliczają się z fiskusem elektronicznie. W pierwszym miesiącu 2018 roku złożono już niemal 1 mln e-deklaracji. Jak wynika z ubiegłorocznych statystyk, prawie 12 milionów podatników rozlicza się przez Internet, a ich liczba systematycznie rośnie. W brew stereotypom elektroniczne deklaracje to nie tylko domena ludzi młodych. W poprzednim roku skorzystało z nich ponad 18 tysięcy seniorów w wieku powyżej 90-ciu lat.

16 lutego 2018

W Tarcach pamiętali o rocznicy…

W dniu 16 lutego 2018 r. o godzinie 12 delegacja nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach złożyła hołd pod kamieniem upamiętniającym postać majora Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego - komendanta III Okręgu Wojskowego w Jarocinie. Uroczystość miała upamiętnić zakończenie Powstania Wielkopolskiego w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze.

W ROCZNICĘ ZAKOŃCZENIA

W 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze, który de facto zakończył Powstanie Wielkopolskie w 1919 roku - władze Powiatu Jarocińskiego oraz przedstawiciele lokalnych władz złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicze w miejscach upamiętniających Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w Żerkowie, Jarocinie, Jaraczewie, a także w Witaszycach.

AKTYWNY SAMORZĄD 2018 – program pomocowy

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie będzie można składać wnioski dotyczące m.in.: likwidacji barier transportowych, czy pomocy przy zakupie protez kończyn. Program AKTYWNY SAMORZĄD 2018, w oparciu o który pomoc będzie przyznawana podzielony został na dwa moduły. Termin składania wniosków w ramach modułu I obowiązuje od 3 kwietnia do 30 sierpnia br. a w ramach modułu II od dnia 12 marca do 30 marca br.

15 lutego 2018

W HOŁDZIE BOHATEROM

Z inicjatywy żerkowskiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 11 lutego br. w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona została msza z ceremoniałem wojskowym w 149. rocznicę urodzin majora Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego, dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze kończącego Powstanie Wielkopolskie.

13 lutego 2018