FINAŁ KONKURSU ASTRONOMICZNEGO

9 marca br. w Planetarium w Potarzycy odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

12 marca 2018

WSPARCIE MŁODZIEŻY

9 marca br. w kaliskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom praktycznego wsparcia młodzieży niedostosowanej społecznie.

12 marca 2018

O SZPITALU, O ROZBUDOWIE, O LUDZIACH I NOWEJ KARETCE

"Dzięki działaniom i pomocy posłów oraz wsparciu Zarządu Powiatu mogę oficjalnie zakomunikować, że zakup nowej karetki dla naszego szpitala, to już tylko kwestia niedługiego czasu. Pieniądze już na ten cel są zabezpieczone. Czekam teraz na realizację „zapewnień”. Burmistrza Jarocina, który swego czasu obiecał pomoc i zakup nowej drugiej karetki dla jarocińskiego szpitala, czy nowego tomografu. Na pewno będę składał wniosek, aby Burmistrz ujął ten wydatek w przyszłorocznym budżecie."- mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala w Jarocinie.

09 marca 2018

SPOTKANIE AUTORSKIE Z "ZAKAZANYM" PISARZEM

Dzisiaj odbyło się w ZSP nr 1 spotkanie autorskie z "zakazanym" jarocińskim pisarzem - Dawidem Waszakiem, który spotkał się z uczniami jarocińskiej "Jedynki", której był uczniem.

09 marca 2018

SERDECZNE ŻYCZENIA DLA PAŃ

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom w imieniu Zarządu Powiatu - szczęścia, pomyślności, a także uśmiechu na co dzień - Starosta Teodor Grobelny.

REMONT BIBLIOTEKI ZAKOŃCZONY

Zakończył się remont biblioteki przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

SZLIFOWALI TECHNIKĘ

Dla uczniów klas technikum żywienia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie ostatnie tygodnie były bardzo pracowite.

WIZYTA KARDIOCHIRURGA

W ramach 100 spotkań na 100-lecie szkoły – 1 marca gościł w LO w Jarocinie kardiochirurg Tomasz Urbanowicz, absolwent z 1996 roku, który kieruje Blokiem Operacyjnym Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

LEKARZ W LICEUM

W piątek 2 marca kolejnym gościem „100 spotkań na 100-lecie szkoły” był absolwent z 1998 roku dr hab. nauk medycznych Marcin Tyrakowski. Dr Tyrakowski przyjechał na spotkanie wraz z żoną Karoliną, z którą chodził do jednej klasy w liceum.

PO DNIACH OTWARTYCH w ZSP nr 2

"Cieszę się, że przybyliście tak licznie na Drzwi Otwarte w ZSP nr 2, bo to świadczy o dobrej renomie, jaką cieszy się ta szkoła." - mówił m.in. Wicestarosta Mirosław Drzazga podczas otwarcia imprezy zwracając się do zebranych uczniów. W piątek odbyły się "Drzwi Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

FORUM ROLNICZE POWIATU JAROCIŃSKIEGO

W Bachorzewie odbyło się XI Forum Rolnicze Powiatu Jarocińskiego pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Jurgiela.

05 marca 2018

BIEG TROPEM WILCZYM

4 marca odbył się w Jarocinie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego celem było oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznegoo podziemia, działającego w latach 1944-1963. Bieg w Jarocinie był elementem przedsięwzięcia ogólnopolskiego pn. „Bieg Tropem Wilczym”.

05 marca 2018