Zostań dawcą szpiku!

Już po raz trzeci w trakcie jarocińskiego festiwalu będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Akcja rozpocznie się w czwartek ( 7 lipca) , a zakończy w sobotę (9 lipca). Wolontariusze będą rejestrować przed głównym wejściem na pole festiwalowe w godzinach od 15:00 do 20:00.

04 lipca 2016

Uwaga! Konkurs!

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu ogłosił konkurs na dofinansowanie realizacji projektów! Do pozyskania od 50.000zł w górę!

29 czerwca 2016

Uczniowie z Powiatu Jarocińskiego na Lekcji Historii w Belwederze

W Belwederze odbyła się we wtorek ostatnia w tym roku szkolnym okolicznościowa lekcja dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, poświęcona tematyce roku 1956 i wydarzeń, jakie miały miejsce w czerwcu w Poznaniu oraz na jesieni w Budapeszcie. Gospodarzem lekcji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej był Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

28 czerwca zawyją syreny

W związku z uroczystymi obchodami 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca oraz inicjatywą Prezydenta Poznania, dotyczącą upamiętnienia wydarzeń, będących pierwszym zrywem niepodległościowym w powojennej Polsce, informujemy, że dnia 28 czerwca 2016 roku o godzinie 6.30 odbędzie się głośna próba syren.

Ścieżka rowerowa Jarocin - Żerków! Mamy list intencyjny

List intencyjny na budowę ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków podpisany! Uroczysta konferencja prasowa oraz spotkanie z mieszkańcami odbyło się na Rynku w Żerkowie.

Sukces! Radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu

W czwartek 23 czerwca, na XXIV Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu i przyjęli wykonanie budżetu za 2015 rok.

Uwaga na upały

Zgodnie z prognozą IMGW w ciągu najbliższych dni (23-26 czerwca) na obszarze całego kraju będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26) można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju.

23 czerwca 2016

Maria Kaczyńska patronką DPS w Kotlinie!

Ś.P. Maria Kaczyńska została patronką DPS w Kotlinie. W uroczystości nadania imienia oraz odsłonięcia pamiątkowej tablicy udział wzięli Wojewoda Wielkopolski, Posłowie i Senatorowie, Starosta Jarociński oraz zaproszeni goście.

21 czerwca 2016

Patriotycznie w kościele o. Franciszkanów

Koncert zespołu ZAYAZD uświetnił obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę w kościele o. Franciszkanów, który tego dnia świętował także odpust Św. Antoniego.

14 czerwca 2016

Powiat bez elektrośmieci

Tegoroczna edycja konkursu „Śmieciom – STOP!” została przeprowadzona pod hasłem: „POWIAT BEZ ELEKTROŚMIECI ?”, w formie pracy pisemnej.

14 czerwca 2016

Zagłosuj na DPS w Kotlinie

Powiatowa inwestycja pn. „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku socjalno-administracyjnego na potrzeby Domu Pomocy Społecznej” bierze udział w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2015. Promocji inwestycji możesz pomóc oddając na nią swój głos na stronie http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt

08 czerwca 2016

Patriotyczny koncert u Franciszkanów

Koncert zespołu ZAYAZD realizowany w ramach 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędzie się w najbliższą niedzielę w kościele o. Franciszkanów. Koncert rozpocznie się o godz. 17.30.

07 czerwca 2016