Autokarem "Kolejorza" na wycieczkę do Poznania

Biuro Podróży Funclub rozwiązało konkurs plastyczny „Piłkarze Lecha i ich bus” skierowany do uczniów placówek oświatowych z terenu województwa wielkopolskiego. Spośród 350 prac, które wpłynęły na konkurs, komisja wyróżniła dwie prace, jedną z nich wykonali uczniowie klasy 2 LO c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.

20 czerwca 2011

Sekretarz czytał bajki

„Bajki odświeżajki, czyli co czytali duzi, kiedy byli mali” - pod takim hasłem odbył się jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Wśród gości zaproszonych do biblioteki w Witaszycach znalazł się m.in. Ireneusz Lamprecht sekretarz powiatu, radny Rady Miejskiej Jarocina. Wizyta w bibliotece i spotkanie z dziećmi przy książkach z mojego dzieciństwa pozwoliły mi oderwać się od codzienności i wrócić do starych, dobrych czasów – mówi sekretarz.  Nie zabrakło wspomnień o szkole, kolegach i o dorosłym życiu – dodaje.

18 czerwca 2011

Rowery od starosty

117 prac wpłynęło do powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Zakończyła się właśnie XII edycja tego przedsięwzięcia, a jej zwycięzcy zostali nagrodzeni przez patrona konkursu, starostę Mikołaja Szymczaka podczas uroczystości podsumowującej tegoroczną akcję.

09 czerwca 2011

Festyn pełną parą

Moc atrakcji czeka wszystkich uczestników festynu kolejowego w jarocińskiej parowozowni. „Gościem specjalnym” imprezy będą pasażerowie turystycznego pociągu „Ziemianin”. Piknik rozpocznie się w sobotni poranek, 11 czerwca, o godz. 11.00.

Kolejny kilometr powiatowej drogi

Ponad 232 tys. zł kosztował remont powiatowej drogi w miejscowości Kąty. Inwestycja sfinansowana została po połowie przez samorządy powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Uroczyste otwarcie drogi odbyło się 3 czerwca 2011 roku.

03 czerwca 2011

Otwarcie boiska sportowego i kręgielni

1 czerwca oprócz tradycyjnego Dnia Dziecka i Dnia Patrona szkoły, w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego wraz z kręgielnią. Piękny, słoneczny dzień wypełniony był zabawami, konkursami, niespodziankami. Wielkim przeżyciem dla wszystkich był moment, kiedy w niebo poszybowały kolorowe balony i śnieżnobiałe gołębie.

Geodeci wybrali nowe władze

Powiatowi geodeci z wielkopolski gościli na terenie powiatu jarocińskiego. Dwudniowe obrady odbyły się w pałacu w Witaszycach.

Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizował Zarząd Koła PZW Jarocin Miasto. Uczestnicy festynu spotkali się przy stawie na ulicy Estkowskiego w Jarocinie.

Finały na orlikach

Tegoroczny finał rejonu Poznań Teren Wschód w piłce nożnej chłopców zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zakończył się zwycięstwem drużyny Liceum Ogólnokształcącego z Wrześni. Reprezentacja jarocińskiej „Jedynki” zajęła III miejsce.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs

na kandydata na stanowisko dyrektora

Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Kościuszki 31, 63-200 Jarocin.

30 maja 2011

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs

na kandydata na stanowisko dyrektora

Zespołu Szkół Specjalnych, ul. Szubianki 21, 63-200 Jarocin.

30 maja 2011

Jarocin i Leszno podczas Polskiej Prezydencji

Pod tym hasłem przebiegał konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej i  Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, zorganizowany przez  Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Jarocin, pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka i Posła na Sejm RP Łukasza Borowiaka.

27 maja 2011