Dawcy Szpiku nie zawiedli

261 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w Jarocinie podczas akcji Dzień Dawcy Szpiku, która odbyła się w minioną niedzielę na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Lekcja historii i demokracji

Pod koniec listopada uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach udali się do Berlina na lekcję historii i demokracji. Polsko-niemieckie warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Eureka” w Tarcach odbyły się pod hasłem „Berlin – od zniszczenia do światowej metropolii”. W projekcie uczestniczyło blisko 40 osób.

Seminarium BHP w Tarcach

Tradycyjnie już uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcących się w zawodach technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu uczestniczyli w seminarium „Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarce żywnościowej”.

Pamięci walczących o wolną Polskę

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie..." – przesłanie Zbigniewa Herberta zobowiązuje nas do pielęgnowania przeszłości, która stanowi fundament narodowej tożsamości, kultury i rozwoju. 32 lata po obwieszczeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin uczciły pamięć bohaterów walczących w tym czasie o wolną Polskę, składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie.

95 pływaków w sztafecie memoriałowej

W sobotnie przedpołudnie na jarocińskiej pływalni 95 ochotników w różnym wieku stanęło do Powstańczej Pływackiej Sztafety Memoriałowej. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Barwicki w Pradze

Na przełomie listopada i grudnia Chór im. K.T.Barwickiego koncertował w Pradze. Chórzyści wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej.

Komisja bezpieczeństwa podsumowała rok

12 grudnia w starostwie zebrała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, która podsumowała roczną działalność i realizację zadań bieżących, podległych Staroście służb, straży, inspekcji i powiatowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu.

Bieg memoriałowy

10 km pokonali uczestnicy biegu memoriałowego zorganizowanego z okazji 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Otrzymali stypendia premiera

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie Michał Wojtczak i Karolina Szkudlarek otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

17 grudnia 2013

Powiat dołączył do akcji "Szlachetna paczka"

Sześcioosobowa rodzina z gminy Jarocin została w tym roku objęta świąteczną pomocą przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. W ramach akcji Szlachetna Paczka, na apel starosty Mikołaja Szymczaka odpowiedzieli urzędnicy starostwa, jednostek podległych powiatowi, jak i radni powiatu.

12 grudnia 2013

Powiatowy Kiermasz w Galerii

Kilkunastu lokalnych producentów i sprzedawców wzięło udział w I Powiatowym Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Przedsięwzięcie odbyło się w „Mikołajki” na terenie Galerii Jarocińskiej.

12 grudnia 2013

Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczpienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska organizuje Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie. Rejestracja potencjalnych dawców: 8 grudnia 2013, godziny: 09:00 – 18:0, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, ul. Franciszkańska 2, Jarocin.

04 grudnia 2013