Samorządowcy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

13 stycznia rusza 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tegoroczna akcja ma na celu zebranie pieniędzy, które przeznaczone zostaną nie tylko na pomoc chorym dzieciom, ale także na wsparcie opieki medycznej nad seniorami. Grono orkiestrowych wolontariuszy zasilą samorządowcy Powiatu Jarocińskiego, wśród których będą starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu Tomasz Kosiński.

04 stycznia 2013

Golina jeszcze w tym roku

Wniosek Powiatu Jarocińskiego dotyczący przebudowy ulicy Wolności w Golinie znalazł się na 4 miejscu listy rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Wysokie miejsce daje powiatowi ogromną szansę na zrealizowanie inwestycji jeszcze w tym roku.

03 stycznia 2013

Maturzyści z nagrodami starosty

Pięciu najlepszych maturzystów roku 2012 otrzymało nagrodę Starosty Jarocińskiego. Z wyróżnionymi abiturientami - jeszcze w starym roku - spotkał się wicestarosta Mirosław Drzazga wręczając im pamiątkowe dyplomy i przekazując informację o nagrodach pieniężnych, które wpłynęły na konta wyróżnionych. Z budżetu powiatu jarocińskiego wydatkowano na ten cel 5 tys. zł. W gronie najlepszych maturzystów 2012 roku znaleźli się: Paweł Piasecki– Zespół Szkół Ogólnokształcących, Szymon Gramza – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, Łukasz Kwieciński – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, Hanna Pawłowska – Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, Maciej Budzyński – Społeczne Liceum Ogólnokształcące.

02 stycznia 2013

Krócej w Sylwestra

W poniedziałek (31 grudnia) Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne w godzinach od 8.00 do 12.00.

31 grudnia 2012

Zmiany w konkursie ofert

Informacja dotycząca zmian w konkursie ofert na realizację zadań pożytku publicznego.

31 grudnia 2012

Pamięci Powstańców Wielkopolskichich

Wczoraj, 27 grudnia godnie uczczono pamięć tych, którzy 94 lata temu walczyli o wolność naszej ojczyzny w trakcie Powstania Wielkopolskiego. Główne uroczystości odbyły się w Mieszkowie - miejscu urodzenia pierwszego przywódcy powstania – gen. Stanisława Taczaka.

28 grudnia 2012

Konsultacje w sprawie granic

Zarząd Powiatu w Jarocinie uprzejmie informuje, że w dniu 15.01.2013r. o godz. 1800  w sali wiejskiej w Mieszkowie odbędzie się zebranie z mieszkańcami Gminy Jarocin w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w związku z planowaną zmianą granic administracyjnych powiatu jarocińskiego z powiatem średzkim. Na spotkanie wszystkich zainteresowanych mieszkańców zaprasza Mikołaj Szymczak Starosta Jarociński.

28 grudnia 2012

Otwarcie powiatowej inwestycji w Żerkowie

Wczoraj oficjalnie otwarto przebudowaną drogę powiatową na odcinku Mieszków – Żerków. Zrealizowanie pierwszego etapu inwestycji (4,5 km) kosztowało 3,5 mln zł. Część środków – 1 mln zł powiat pozyskał z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W realizację zadania zaangażował się także samorząd Gminy Żerków (ok. 833 tys. zł) oraz samorząd gminy Jarocin (ok. 227 tys. zł). Do udziału w realizacji inwestycji powiat zachęcił też Jarocińskie Linie Autobusowe oraz firmę „Neorol” sp. z o.o.  Wykonawcą przebudowy była firma „Skanska” S.A.

Świąteczne gotowanie

„Na Świątecznym Stole” to hasło przewodnie konkursu, w którym swoje umiejętności kulinarne zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

Krócej w Wigilię

W poniedziałek (24 grudnia), w Wigilię Bożego Narodzenia, Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne w godzinach od 8.00 do 12.00.