Cielcza - Radlin - Stęgosz coraz bliżej

Coraz bliżej do zakończenia powiatowej inwestycji na drodze biegnącej z Cielczy przez Radlin do Stęgoszy.

Punkt Energa w centrum Jarocina

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą bezpłatnie załatwiać sprawy związane z umowami na dostawy energii elektrycznej (przepisania, nowe założenia, rabaty dla firm) w Autoryzowanym Punkcie Partnerskim Energa w Jarocinie przy ul. Poznańskiej 3 A (naprzeciwko parkingu Biedronki, obok targowiska).

12 września 2014

Stwórz scenariusz dla Spichlerza Polskiego Rocka?

Chcesz zostać autorem scenariusza lekcji muzealnej dla jedynego i niepowtarzalnego muzeum w Polsce - Spichlerza Polskiego Rocka? Przyjedź do Jarocina na konferencję.

Inwestycja w Kotlinie pod kontrolą

W Kotlinie trwają prace związane z przebudową budynku na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Powiatowa inwestycja zaplanowana jest na najbliższe dwa lata.

05 września 2014

Nowa szkoła - nowe wyzwania

Pierwszy dzień w nowej szkole to bardzo ważne przeżycie dla uczniów. Przeczytajcie, jak ten czas i te uczucia przelała na papier Adianna Napieralska - uczennica klasy I ZSP nr 1 w Jarocinie.

04 września 2014

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

3200 uczniów z placówek oświatowych zarządzanych przez samorząd powiatu jarocińskiego rozpoczęło rok szkokny 2014/2015.

Nowy dyrektor w ZSP nr 1

Od 1 września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie ma nowego dyrektora. Został nim Marek Sobczak, który zastąpił na stanowisku dotychczasową dyrektor Małgorzatę Karwacką.

Nowy dyrektor "Ogólniaka"

Tomasz Kosiński - do niedawna przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego, od 1 wrzesnia pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

03 września 2014

Zmiana na stanowisku przewodniczacego rady

Jarosław Łukasiewicz został wybrany na stanowisko przewodniczacego Rady Powiatu Jarocińskiego. Zastąpił dotychczasowego przewodniczacego - Tomasza Kosińskiego, który od 1 września 2014r. pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, szkoły zarządzanej przez samorząd Powiatu Jarocińskiego.

01 września 2014

Oddali hołd ofiarom II wojny

Dziś obchodzona jest 75. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin, służby mundurowe, organizacje kombatanckie i związkowe oraz poczty sztandarowe szkół oddały hołd ofiarom II wojny światowej składając kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa w Jarocinie.

01 września 2014

Samochody dla policji

Jarocińska policja wzbogaciła się o trzy samochody. Pojazdy zakupione zostały dzieki wsparciu finansowemu samorządów gminnych i samorządu Powiatu Jarocińskiego.

29 sierpnia 2014

Paterski na sesji powiatu

Maciej Paterski – kolarz zdobywający sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, najlepszy „Góral” ostatniego Tour de Pologne był gościem radnych Rady Powiatu Jarocińskiego.

29 sierpnia 2014