Awansowali do finału wielkopolskiego

Uczniowie Technikum Agrobiznesu w Tarcach: Piotr Kaźmierczak, Piotr Mieloszyk oraz Mateusz Paluszkiewicz awansowali do Finału Wielkopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Rywalizacja odbędzie się w maju w Kaliszu.

04 maja 2010

Absolutorium jednogłośnie

Radni powiatu jarocińskiego udzielili absolutorium zarządowi powiatu. Dobre zarządzanie finansami pozwoliło wykonać w 2009 roku inwestycje za ok. 9 mln zł. Połowa tych środków zainwestowana została w drogi. Ubiegły rok był rekordowy pod względem nakładów na remonty i inwestycje w oświacie. Przebudowano m.in. obiekty sportowe przy ZSO w Jarocinie i wybudowano nowy kompleks boisk przy ZSP nr 2 w Jarocinie. Znacznie podniósł się także standard usług medycznych realizowanych w jarocińskim szpitalu. Udało się bowiem pozyskać dotację unijną na wyposażenie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni. Te i wiele innych przedsięwzięć podczas wczorajszej sesji powiatowej przedstawił radnym w prezentacji multimedialnej starosta Stanisław Martuzalski.

Zmarł były sekretarz powiatu

27 kwietnia zmarł Andrzej Świderski – emerytowany pracownik Starostwa Powiatowego w Jarocinie, sekretarz powiatu w latach 2004-2006, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w latach 1999 – 2004. Miał 63 lata. Pogrzeb Śp. Andrzeja Świderskiego odbędzie się na jarocińskim cmentarzu w piątek – 30 kwietnia 2010 roku o godz. 13.00.

"Schetynówka" z Klęki do Żerkowa

Już w czerwcu rozpocznie się realizacja II etapu przebudowy drogi powiatowej Klęka – Żerków. Inwestycja realizowana będzie w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym

W czwartek 22 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie odbył się X Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym. W zawodach wzięło udział 11 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z: Kępna, Pleszewa, Kalisza, Koźmina Wlkp., Ostrowa Wlkp., Turka, Środy Wlkp., Puszczykowa i Jarocina, w sumie ok. 120 zawodników.

Dąb Czesława Masznera

Dąb pamięci poświęcony zamordowanemu w Katyniu Czesławowi Masznerowi zasadzony został na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształacących w Jarocinie. Symbolicznego zasadzenia dębu dokonali starosta jarociński Stanisław Martuzalski oraz dyrektor ZSO w Jarocinie Dorota Andrzejewska.

28 kwietnia 2010

Włącz przedsiębiorczość!

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w projekcie „Startuj z biznesem”. Projekt składa się z kompleksowego programu szkoleń i doradztwa. Najlepsze osoby, wyłonione przez Komisję Oceny Wniosków mogą otrzymać dotację inwestycyjną w kwocie 40 000 zł na założenie własnej firmy wraz z comiesięcznym wsparciem w wysokości 1276 zł (przez okres 6 miesięcy).

27 kwietnia 2010

Uwaga klienci Wydziału Komunikacji!

W poniedziałek, 26 kwietnia 2010 r. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie będzie czynny do godz. 13.00.

Skrócenie czasu obsługi interesantów związane jest z wymianą serwera w systemie informatycznym „Pojazd” i „Kierowca”.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

Nowy ambulans dla szpitala

Nowy ambulans wraz z wyposażeniem będzie pracował na rzecz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jarocińskim szpitalu. Specjalistyczny pojazd zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu unijnemu.

22 kwietnia 2010

Rusza budowa sali przy "Dwójce"

Firma REM BUD z Jarocina złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie powiatowej inwestycji pn. „Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie”.  Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę, pierwszy etap prac obejmujący stan surowy zamknięty powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zwycięzcy z Tarc

Uczniowie Technikum Agrobiznesu oraz Technikum Architektury Krajobrazu w Tarcach: Krzysztof Grochulski, Mateusz Kaczmarek oraz Paweł Kaźmierczak wygrali  XVI edycję finału Regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu BHP. Konkurs odbył się 20 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrzeszowie. Finał został zorganizowany przez Regionalną Komisję ds. BHP przy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp.

21 kwietnia 2010

Komunikat Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jarocinie

W związku z planowanym na II kwartał 2010 roku naborem wniosków Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jarocinie informuje, że w dniu 30 kwietnia 2010 r. o godz. 10.00 w sali Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie (ul. Wrocławska 53) odbędzie się szkolenie z następujących Działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na 2007 - 2013:

21 kwietnia 2010