Zwycięski zryw niepodległościowy

27 grudnia w Jarocinie uroczyście obchodzono 89. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jedynego zrywu niepodległościowego na terenie zaborów zakończonego zwycięstwem. Dzięki niemu mieszkańcy Wielkopolski odzyskali wolność, a ziemie stanowiące kolebkę państwowości wróciły do Polski.

03 stycznia 2008

Przekazanie budynków ZZOZ-owi

20 grudnia br. Powiat Jarociński, reprezentowany przez Starostę Jarocińskiego Stanisława Martuzalskiego oraz Wicestarostę Przemysława Musielaka, przekazał w nieodpłatne użytkowanie w formie aktu notarialnego Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jarocinie, reprezentowanemu przez Dyrektora Tomasza Paczkowskiego, budynki wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wybudowane w ramach projektu „Modernizacja Szpitala Powiatowego w Jarocinie”.

20 grudnia 2007

Wyniki konkursów

W dniu 17 grudnia 2007r. został przeprowadzony konkurs w celu wyboru    kandydata na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie.
Na ogłoszony przez Zarząd Powiatu w Jarocinie konkurs wpłynęła tylko  jedna oferta.
W wyniku przeprowadzonego konkursu komisja wybrała Panią Lidię Kalinowską na kandydata na stanowisko dyrektora.

20 grudnia 2007

Informacja z Wydziału Komunikacji

Z uwagi na konieczność wcześniejszych rozliczeń z bankiem , sprawy w Wydziale Komunikacji, które wymagają wniesienia opłat, m.in. rejestracja pojazdów, wydanie prawa jazdy, zaświadczeń, itp. , będą mogły być załatwiane:
- w Wigilę , 24 grudnia - do godz.10.30,
- w Sylwestra, 31 grudnia - do godz. 12.30

19 grudnia 2007

Porządki w Zakrzewie

Rozpoczął się kolejny etap prac rewaloryzacyjnych w zabytkowym parku w Zarzewie. Firma „SORBUS” z Jarocina wycina samosiejki i suche krzewy, karczuje pniaki i porządkuje teren.

"Dobosz" dla Jarociniaka

Jan Jajor – historyk i regionalista Ziemi Jarocińskiej, radny Rady Powiatu Jarocińskiego otrzymał statuetkę „Dobosz Powstania Wielkopolskiego” - honorową nagrodę Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Poza Jarociniakiem laureatami tegorocznej edycji zostali: prezes Towarzystwa Miłośników Śremu i inicjator odbudowy Pomnika Dobosza Powstania Wielkopolskiego Marian Dominiczak, bydgoszczanin Jan Włodek oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie.

Sumienie narodu

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie..." – przesłanie Zbigniewa Herberta zobowiązuje nas do pielęgnowania przeszłości, która stanowi fundament narodowej tożsamości, kultury i rozwoju. 26 lat po obwieszczeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego, przedstawiciele jarocińskiej „Solidarności”, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, harcerze, organizacje kombatanckie oraz władze samorządowe powiatu i gminy uczciły pamięć bohaterów walczących o wolną Polskę.

Minister w Jarocinie

Rafał Grupiński – sekretarz stanu w Kancelarii Premiera gościł wczoraj w Jarocinie. Ministrowi towarzyszył senator Mariusz Witczak.

11 grudnia 2007

Wybitny chemik i gorący patriota

10 trzyosobowych drużyn reprezentujących ponadgimnazjalne szkoły noszące imię Eugeniusza Kwiatkowskiego wzięło udział w kolejnej – VI edycji konkursu wiedzy o tym wybitnym polskim chemiku, ekonomiście i polityku oraz gorącym patriocie. Gospodarzem imprezy był jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, a honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski oraz Stowarzyszenie im. E. Kwiatkowskiego w Poznaniu.

Podróż sentymentalna

500 starych fotografii dostarczonych przez mieszkańców Ziemi Jarocińskiej, a na nich obrazy z życia różnych pokoleń Jarociniaków: zabawy, bale, zajęcia sportowe… Projekcje archiwalnych filmów o Jarocinie autorstwa Jerzego Stachowiaka… Podróż sentymentalna – tak nazwać można niezwykłą wystawę, którą od kilku tygodni można obejrzeć w Domu Katolickim przy Kościele p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie.

Radzili o ptasiej grypie

Zagrożenie wystąpienia choroby ptasiej grypy było głównym tematem spotkania, które odbyło się w miniony piątek w jarocińskim starostwie. Do udziału w naradzie starosta zaprosił przedstawicieli wszystkich gmin z terenu powiatu jarocińskiego.

Doskonalenie nauczycieli

W dniu 11 grudnia 2007r. o godz.13.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, ul. T. Kościuszki 31 odbędzie się konferencja metodyczna dla nauczycieli fizyki z powiatu i miasta Jarocin.

07 grudnia 2007