Konsultacje w sprawie Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Powiat Jarociński zaprasza na konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie określenia trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Spotkanie konsultacyjne -    2 października 2013 r. , o godz.  17.00  w sali nr 30 Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Dzień Sybiraka

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy oraz poczty sztandarowe szkół ponadgimnazjalnych złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie oraz pod tablicą znajdującą się na Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

Profilaktyka raka piersi

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Jest to dobra okazja by pomyśleć o profilaktyce raka piersi i rozpocząć regularne samobadanie piersi oraz udać się na badanie profilaktyczne piersi np. w odpowiedzi na zaproszenie z ośrodka wykonującego takie badania.

Dzień Sybiraka

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie oraz pod tablicą znajdującą się na budynku Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

17 września 2013

Konkurs nie został rozstrzygnięty

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. W regulaminowym czasie wpłynęła jedna oferta. Spotkanie komisji konkursowej, która powołana została do wyboru najlepszego kandydata wyznaczono na 12 września 2013 r. Komisja, której przewodniczył wicestarosta Mirosław Drzazga spotkała się w wyznaczonym terminie, jednak ze względu na to, że jedyny kandydat wycofał swoją ofertę, komisja konkursowa została rozwiązana. W najbliższym czasie Zarząd Powiatu w Jarocinie zdecyduje, jak dalej rozwiązać problem kierowania DPS-em.

12 września 2013

Rowerem na dożynki

120 cyklistów wzięło udział w I Rowerowym Rajdzie Żniwnym zorganizowanym w ramach Dożynek Powiatowo – Gminnych Magnuszewice 2013. Inicjatorem rajdu było jarocińskie starostwo, ale jego realizacji podjęło się doświadczone w przygotowaniu tego typu imprez Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych MIŚ.

11 września 2013

Doskonalenie nauczycieli i wspomaganie pracy szkół

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w konferencji inaugurującej powiatowe projekty pilotażowe nowego systemu doskonalenia nauczycieli i wspomagania pracy szkół. Powiat Jarociński jest jednym z samorządów, które na realizację projektu ubiegają się o dofinansowanie ze środków unijnych.

11 września 2013

Piękny wieniec dożynkowy

Wieniec Powiatu Jarocińskiego prezentowany podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w Magnuszewicach wykonała Barbara Pielucha z Wojciechowa – radna Gminy Jaraczewo.

10 września 2013

Udane dożynki w Magnuszewicach

Takich tłumów na dożynkach Powiat Jarociński nie pamięta. Gościnne Magnuszewice też pewnie nie pamiętają. Pogoda dopisała, atrakcji było mnóstwo, a gwiazda wieczoru Francesco Napoli oczarował nawet tych najbardziej wybrednych.

10 września 2013

W rocznicę porozumień

31 sierpnia włodarze Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin uczcili Dzień Solidarności i Wolności, ustanowiony w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. W 33 rocznicę porozumień sierpniowych samorządowcy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Solidarności” przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego.

03 września 2013

W hołdzie poległym

W 74. rocznicę napaści Niemiec na Polskę a tym samym wybuchu II wojny światowej organizacje kombatanckie, służby mundurowe i przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin oddały hołd ofiarom tego największego w historii konfliktu zbrojnego. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Jarocinie.

02 września 2013

W Siedleminie podniośle i ...rockowo

W niedzielne popołudnie szkoła w Siedleminie obchodziła wyjątkowe święto – nadanie imienia Jana Pawła II i przekazanie sztandaru. W uroczystości uczestniczył m.in. wicestarosta Mirosław Drzazga, który w imieniu samorządu powiatu jarocińskiego przekazał życzenia dla całej społeczności szkolnej. Dzisiejsza uroczystość to wielka chwila dla wsi Siedlemin, Gminy Jarocin oraz Powiatu Jarocińskiego. Taki patron to nie tylko zaszczyt, to również zobowiązanie do hołdowania wartościom, według których żył Ojciec Święty, do wcielania w życie treści jego nauczania – podkreślił wicestarosta. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły w Siedleminie oraz z udziałem gości, m.in. zespołu „Dzieci Jarocina”, który starał się rozruszać zmarzniętą publiczność swym rockowym repertuarem.

02 września 2013