Informacje ogólne

Informacje ogólne

Konkurs ofert dla organizacji pożytku publicznego

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego w 2012 roku. Oferty można składać w terminie do 28 grudnia 2011 r. do godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10-12 , nr pok. 23 lub listownie.

Czytaj dalej...

07 grudnia 2011
Informacje ogólne

Medale od kombatantów

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak został uhonorowany Złotym Medalem Za Zasługi na rzecz Związku Inwalidów Wojennych RP. Medal wręczył prezes jarocińskiego oddziału związku - Eugeniusz Marek podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w ratuszu.

01 grudnia 2011
Informacje ogólne

W Wilkowyi świętowali przebudowę drogi

Blisko 2 ml złotych kosztowała przebudowa powiatowej drogi Wilkowyja - Tarce. Uwieńczeniem inwestycji było oficjalne otwarcie drogi, które odbyło się 29 listopada w Wilkowyi.

30 listopada 2011
Informacje ogólne

Profilaktyka chroni przed HIV

Znamy już rozstrzygnięcie etapu powiatowego konkursu pod hasłem „Zrób test na HIV”. Do etapu wojewódzkiego została wytypowana najlepsza praca, którą wykonała Joanna Stawska, uczennica Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

23 listopada 2011
Informacje ogólne

Przedsiębiorcza integracja

Po raz kolejny włodarze Powiatu Jarocińskiego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców rynku lokalnego zorganizowali spotkanie, w trakcie którego mogli oni poszerzyć swoją wiedzę w zakresie kontroli skarbowych, innowacji i promocji. Głównym celem seminarium było jednak stworzenie możliwości poznania się właścicieli firm, którzy w niedalekiej przyszłości mogliby nawiązać współpracę.


22 listopada 2011
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Jeśli tylko uważasz, że któraś z organizacji, firm, a może konkretna osoba zasługuje na zaszczytne, honorowe wyróżnienie za zasługi w rozwoju i promocji Powiatu Jarocińskiego złóż wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Jarocińskiego.

22 listopada 2011
Informacje ogólne

Akademia Słońca

Szkolenie informacyjne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego na temat odnawialnych źródeł energii (OZO), zorganizowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie wraz z realizatorami projektu Akademia Słońca. Projekt ten, realizowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, ma na celu promocję odnawialnych źródeł energii oraz podniesienie wiedzy na ten ważny z punktu ochrony środowiska temat.

21 listopada 2011
Informacje ogólne

Seminarium dla pracodawców

Zapraszamy na seminarium „Elastyczne formy zatrudnienia - korzyści dla pracodawców i pracowników” w Pleszewie.

17 listopada 2011
Informacje ogólne

Zadeklarowli współpracę

Podpisanie deklaracji o współpracy pomiędzy Powiatem Jarocińskim i Rejonem Winnica było głównym celem wizyty delegacji z Ukrainy, która w listopadzie gościła w Jarocinie.

17 listopada 2011
Informacje ogólne

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości obchodzone było w Jarocinie już 8 listopada. To dla Jarocina bardzo ważna data, bowiem w nocy z 8 na 9 listopada 1918 roku, po rewolucji w jarocińskich koszarach ukonstytuowała się pierwsza w Wielkopolsce Rada Żołnierska, mająca ogromny wpływ na dalsze losy walki o niepodległość.

16 listopada 2011
Informacje ogólne

Dzień bezpłatnych porad dla dzieci i rodziców

Kolejny już raz rodzice zaniepokojeni rozwojem lub zachowaniem swojego dziecka będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji. W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie porad psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych oraz rehabilitacyjnych udzielać będą specjaliści. Każdy, kto boryka się z problemem dotyczącym rozwoju swojego dziecka, może skorzystać z takiej formy pomocy – wystarczy zadzwonić, umówić się na spotkanie i przyjechać z dzieckiem w wyznaczonym terminie. 

15 listopada 2011
Informacje ogólne

Przegląd kultury ludowej

Tegoroczny VIII Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej pod patronatem Starosty Jarocińskiego odbył się w październiku br. Swoje umiejętności zaprezentowały zespoły folklorystyczne, twórcy ludowi oraz mistrzynie kunsztu kulinarnego. Organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy, a część biesiadną spotkania przygotowywał Zespół Śpiewaczy „Ciświczanie”.

15 listopada 2011
×