Jutro pogrzeb Adama Kołodzieja

Pogrzeb Ś.P. Adama Kołodzieja – Starosty Jarocińskiego w latach 1998-2002 odbędzie się w czwartek - 27 października. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 12.00 w Kościele p.w. św. Kazimierza w Kotlinie. Następnie kondukt żałobny przejdzie na kotliński cmentarz, gdzie pochowany zostanie pierwszy Starosta Jarociński samorządowego Powiatu Jarocińskiego.

Napoleon na Tour Salon 2011

Napoleon Bonaparte w asyście żołnierzy w mundurach Księstwa Warszawskiego i wojsk napoleońskich, pojedynkujący się szermierze, damy w strojach z przełomu XVIII i XiX wieku, eksponaty muzealne... tak na targach Tour Salon w Poznaniu promowało się sześć partnerskich powiatów wspólnie realizujących projekt „ Z Napoleonem do Wielkopolski”.

Młodzież z Wielkopolski w Brukseli

Wioletta Antoniewicz uczennica technikum weterynarii w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez europosła Filipa Kaczmarka za zajęcie I miejsca w konkursie, pod hasłem ,,Jarocin i Leszno podczas Polskiej Prezydencji”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci – koło w Jarocinie.

Zmarł Adam Kołodziej - pierwszy Starosta samorządowego Powiatu Jarocińskiego

Wczoraj zmarł nagle Adam Kołodziej - Starosta Jarociński I kadencji i Radny II kadencji Samorządu Powiatu Jarocińskiego.

Żegnamy samorządowca, który z oddaniem i zapałem budował - odradzający się po blisko 25 latach - Powiat Jarociński. Żegnamy życzliwego człowieka, który szedł przez życie pełen optymizmu i radości. Żegnamy na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Rodzinie i najbliższym przekazujemy wyrazy współczucia i przyjacielskiego wsparcia.

Starosta Jarociński - Mikołaj Szymczak

Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Jarosław Łukasiewicz

24 października 2011

Bezpłatne badania w szpitalu

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli bezpłatnie wykonać badanie ciśnienia krwi, EKG, a także cholesterolu i trójglicerygów we krwi. Badania finansowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie realizowane będą w jarocińskim szpitalu.

24 października 2011

Jubileusz w Cerekwicy

Wczoraj Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerkwicy obchodził 120-lecie działalności. Uroczystość połączona została z oddaniem do użytku przebudowanych obiektów ośrodka. Inwestycja kosztowała ponad 5,5 mln zł i została zrealizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego z udziałem środków unijnych. Partnerem województwa w realizacji przedsięwzięcia był samorząd Powiatu Jarocińskiego.

W Kretkowie poświęcili drogę

Wyremontowana droga powiatowa Kretków – Lisewo oraz Kretków – Chwałów, zniszczona w ubiegłym roku podczas umacniania wałów przeciwpowodziowych na Prośnie została oficjalnie oddana do użytku. By zrealizowane przedsięwzięcie służyło bezpieczeństwu użytkowników, droga została poświęcona przez proboszcza parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kretkowie - Waldemara Gruszkę.

21 października 2011

Nocna opieka medyczna w nowym miejscu

Od kilku dni nocna i świąteczne opieka zdrowotna realizowana jest w innym miejscu. Teraz pacjenci z nagłymi zachorowaniami powinni zgłaszać się do jarocińskiego szpitala – budynek E.

Jarocińscy lekkoatleci na podium

Dwa srebrne oraz trzy brązowe medale wywalczyli uczniowie z jarocińskich szkół na Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców.

18 października 2011

Konferencja BHP w Tarcach

Z okazji 5-lecia szkoły policealnej w zawodzie technik bhp w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyła się okolicznościowa konferencja tematycznie związana z profilem kształcenia szkoły.

18 października 2011

Droga Stęgosz - Żerków w przyszłym roku?

Powiat jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy drogi ze Stęgoszy do Żerkowa. Na początku października samorząd złożył wniosek w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Decyzja o przyznaniu dotacji ma zapaść do końca tego roku.

14 października 2011

Wygrały wyposażenie dla pracowni fizycznej

Uczennice klasy 2 TE a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wywalczyły dla szkoły czek w wysokości 2 tys. zł. Nagroda zdobyta w konkursie wojewódzkim „Cała prawda o elektrowni atomowej w Wielkopolsce” zostanie przeznaczona na wyposażenie szkolnej pracowni fizycznej.

13 października 2011