Sukcesy uczniów z "Jedynki"

Kwiecień był miesiącem szczególnych osiągnięć dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Uczniowie szkoły znaleźli się w gronie finalistów konkursów z zakresu księgowości oraz statystyki. Wykazali się także bardzo wysokim poziomem umiejętności językowych podczas marcowych eliminacji do międzyszkolnego konkursu językowego.

27 kwietnia 2012

Uczcili pamięć Janusza Korczaka

W roku bieżącym mija 70. rocznica tragicznej śmierci Janusza Korczaka w obozie zagłady w Treblince oraz 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot w Warszawie, stąd rok 2012 został ustanowiony Rokiem Korczakowskim. Aby uczcić pamięć i rozpowszechnić wiedzę na temat osiągnięć lekarza, wybitnego pedagoga i pisarza, Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizował Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne pt. „Janusz Korczak – życie i twórczość”.

26 kwietnia 2012

Program obchodów majowych

Przed nami długi majowy weekend, podczas którego będzie można wziąć udział w obchodach świat państwowych i imprezach im towarzyszących. Szczegółowe informacje znajdują się na załączonym plakacie.

25 kwietnia 2012

Starosta na Konwencie

Wczoraj starosta jarociński Mikołaj Szymczak uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego, które odbyło się w Krotoszynie.

25 kwietnia 2012

Jubileusz jarocińskiego PTTK

Ścieżki turystów z PTTK zazwyczaj biegną w różnych kierunkach. 21 kwietnia spotkały się w jednym miejscu, by świętować wspaniały jubileusz jarocińskiego oddziału turystycznej organizacji.

Jarociniacy najlepsi!

Jagoda Kanafa – uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie zajęła I miejsce w finale regionalnym XII Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. Dodatkowo, reprezentacja z Jarocina zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

24 kwietnia 2012

Literacki talent z "ogólniaka"

Katarzyna Kebernik – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie została wyróżniona w XXXIII Konkursie Literackim Szkół Ponadgimnazjalnych Zielone Pióra 2012. Jarocinianka, jako jedyna otrzymała wyróżnienie zarówno w kategorii prozy, jak i poezji.

Nieczynna biblioteka w Jarocinie

Do 6 maja będą nieczynne wypożyczalnia, czytelnia i oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin (w siedzibie głównej, w parku). Przerwę zaplanowano z powodu wymiany okien.

Podwójne zwycięstwo

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach zajęli drużynowo i indywidualnie I miejsce w XVIII edycji finału regionalnego konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.

Starostowie apelują do rządu

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w obradach XV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Spotkanie odbyło się w połowie kwietnia w Ossie koło Rawy Mazowieckiej.

Milion dla "dwójki"

„Znajdę pracę po szkole zawodowej” to projekt, który od września 2012 roku będzie realizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

20 kwietnia 2012

Współpraca z degustacją w tle

Żywię nadzieję, że dzisiejsze spotkanie da nam możliwości do nawiązania szerokiej dyskusji, która zaowocuje daleko idącą współpracą – mówił starosta Mikołaj Szymczak w trakcie spotkania z przedsiębiorcami branży spożywczej z terenu Powiatu Jarocińskiego, które odbyło się w piątek w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

18 kwietnia 2012