Złoto dla Jana Jajora

Jan Jajor - radny Rady Powiatu Jarocińskiego został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie, które wręczył Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek jest dowodem na dostrzeganie prowadzonej przez Jana Jajora działalności społecznej i podejmowanych inicjatyw mających na celu pielęgnowanie tradycji patriotycznych.

Do gratulacji dołączyli się samorządowcy powiatowi podczas sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, która odbyła się 30 czerwca 2011 roku. Dzięki Pana pomocy udało się zorganizować wiele wspaniałych uroczystości, na których goście i mieszkańcy czuli się wyjątkowo, a przede wszystkim w szczególny sposób poznawali historię – dziękował Janowi Jajorowi starosta Mikołaj Szymczak.

05 lipca 2011

Szkolenia Młodzieżowych Liderów Zdrowia

W kolejnym cyklu szkoleń w ramach projektu edukacyjnego "Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - Kontra HIV" udział wzięła 22 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Celem szkolenia było podniesienie poziomu wiedzy w zakresie HIV i AIDS wśród młodzieży powiatu jarocińskiego oraz szeroko pojęta profilaktyka.

28 czerwca 2011

Bezpłatna mammografia

Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać mieszkanki gminy Jarocin. Między 27 czerwca a 8 lipca na rynku w Jarocinie stanie mammobus, w którym zostaną przeprowadzone badania.

Żerków czeka na rowerzystów

Jeśli chcesz spróbować swoich sił z najlepszymi weź udział w Pucharze Wielkopolski w kolarstwie górskim, który zostanie rozegrany 3 lipca  na terenie przy Wieży Telewizyjnej w Żerkowie. Dla kibiców i osób towarzyszących organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje. Zgłoszenia udziału w imprezie można dokonać mailowo: biuro@mtbsroda.pl lub osobiście w dniu zawodów o godz. 8.30.

Usportowiony "Ogólniak"

Zespół Szkół Ogólnokształcących z Jarocina zajął trzecie miejsce w tegorocznej rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce. Od pięciu lat jarociński „Ogólniak” nie wychodzi z szóstki najlepszych szkół województwa.

Wszystko na ludowo

Muzyka ludowa, taniec i śpiew nie tylko polskie ale również gruzińskie, serbskie, węgierskie, słowackie i czeskie królować będą na Ziemi Jarocińskiej za sprawą już XIV Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Tradycyjnie, w trakcie imprezy będzie można podziwiać dorobek lokalnych artystów, którzy swoje prace zaprezentują na X Wystawie Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego.

24 czerwca 2011

O ochronie środowiska dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w szkoleniu na temat obowiązków wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska. Organizatorem spotkania był Cech Rzemiosł Różnych wraz ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie.

Do Gruzji z jarocińskim doświadczeniem

Cieszy nas, że możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z samorządowcami, którzy już niebawem będą stawiać pierwsze kroki w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację różnych działań. Jesteśmy zaszczyceni, że spośród wielkopolskich samorządów zdecydowaliście się Państwo odwiedzić powiat jarociński – stwierdził starosta Mikołaj Szymczak witając delegację urzędników z Gruzji, którzy mieli okazję zapoznać się z pracą jarocińskiego starostwa ale również zobaczyć efekty tejże pracy, czyli inwestycje, na których realizację udało się pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł.

Integracja polsko - niemiecka

Młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięła udział w kolejnym seminarium tematycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka w Tarcach i niemiecką organizację BBL z Brandenburgii. Spotkanie odbyło się w Ślesinie nad jeziorem.

Remonty w "ogólniaku"

13 firm zainteresowanych było remontem dachu sali gimnastycznej i łącznika Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Najwyższa kwota zaoferowana w przetargu opiewała na blisko 200 tys. zł. Firma "IZOTECH" z Sulechowa wykona zadanie za 129 tys. zł.

Kostka na Wybudowanej

Dobiegają końca prace związane z przebudową ulicy Wybudowanej w Jarocinie. Powiatowa inwestycja została podzielona na dwa etapy. Za realizację pierwszego samorząd zapłacił ponad 1 mln zł. Drugi etap będzie wykonany po wybudowaniu kanalizacji na pozostałej części drogi.

21 czerwca 2011

Noc w pałacu

Już po raz trzeci jarocińska biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników do nocnej zabawy i spania między regałami z książkami. Noc w Pałacu Radolińskich, która odbyła się 18 na 19 czerwca 2011 r. w Jarocinie zgromadziła 78 dzieci.

20 czerwca 2011