Kwalifikacja wojskowa 2016

Za tydzień w naszym powiecie rusza kolejna kwalifikacja wojskowa. Przed komisją lekarską przede wszystkim stawią się mężczyźni urodzeni w 1997 roku. Kwalifikacja obejmie również mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także mężczyzn urodzonych w latach 1995-1996, którym podczas kwalifikacji wojskowej przeprowadzonej w latach 2014-2015 orzeczona została czasowa niezdolność do czynnej służby wojskowej. Ocenie mogą się poddać także kobiety, które spełniają ustawowe wymogi.

15 marca 2016

Złoto dla "Białej Tygrysicy"

Reprezentantka MUKS Białe Tygrysy, juniorka Anna Zbawiona, została złotą medalistką jednej z edycji Pucharu Świata, Dutch Open 2016. W holenderskim Eindhoven, oprócz Ani, dobre wyniki osiągnęły również juniorka Zuzanna Kaczmarek i kadetka Martyna Stasik, zajmując 5. lokaty.

15 marca 2016

Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną

Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną będzie jedna z atrakcji niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w Żerkowie.

14 marca 2016

Kolejne środki na rewaloryzację

Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zasilą budżet Powiatu Jarocińskiego. Tym razem samorząd pozyskał 96 tys. zł na rewaloryzację zabytkowego parku w Kotlinie.

14 marca 2016

Bank inicjatyw kulturowych w Kotlinie

„Bank inicjatyw kulturowych mieszkańców Gminy Kotlin” to jedna z wielu propozycji Domu Kultury w Kotlinie.

Zespół Szkół Specjalnych na Przeglądzie Artystycznym

Uczniowie należący do grupy teatralnej TACY SAMI wzięli udział w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Placówek Kształcenia Specjalnego Leszno 2016. Zaprezentowali tam przedstawienie „IDŹ POD PRĄD … DOPÓKI MIŁOŚĆ JEST W NAS”

Oblężenie "Dwójki" podczas Drzwi otwartych

4 – 5 marca 2016 r. odbyły się Drzwi Otwarte w ZSP nr 2 w Jarocinie. Oprócz gimnazjalistów z powiatu jarocińskiego, do „dwójki” przyjechali również uczniowie z ościennych powiatów. W sumie przez dwa dni szkołę odwiedziło 726 gimnazjalistów.

Jarmark Wielkanocny w Żerkowie

Kolejny Jarmark Wielkanocny, tym razem odbędzie się w Żerkowie. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Wsparcia i Rozwoju "Antrejka" przy współpracy samorządu Powiatu Jarocińskiego.

10 marca 2016

Jarocin Festiwal 2016: znamy daty występów tegorocznych artystów!

To będzie bez wątpienia jeden z najciekawszych i najmocniej obsadzonych festiwali w Jarocinie w historii. Choć line-up imprezy nie jest jeszcze do końca skompletowany już teraz wygląda niezwykle ciekawie. Dzisiaj organizatorzy ujawnili dokładne daty występów dotychczas ogłoszonych artystów. Jednodniowe bilety festiwalowe trafią do sprzedaży w poniedziałek, 14 marca.

Dzień Bezpłatnych Porad w ZSS

12 marca 2016 roku w godzinach 9.00 – 12.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie po raz kolejny zostanie zorganizowany Dzień Bezpłatnych Porad dla dzieci w wieku 0 – 6 lat z zaburzeniami rozwoju.

Wymierzcie wyrok osądzonym

Wymierzcie wyrok oskarżonym! Tymi słowami narrator inscenizacji zachęcił widownię zgromadzoną w auli ZSP nr 1 w Jarocinie do chwili refleksji nad historią. Mimo młodego wieku zaproszeni gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły gospodarza doskonale zdają sobie sprawę z fałszowania wielu procesów sądowych, jakie miały miejsce w komunistycznej Polsce.

Piórem malowane

Warsztaty dziennikarskie, uroczysta gala i spotkanie autorskie podsumują realizację projektu "Piórem malowane, czyli Młodzi Twórcy Literatury". Finał przedsięwzięcia odbędzie się 10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

04 marca 2016