Uczennice z ZSP Nr 1 najlpesze w Polsce!

biznes_dyplom.jpgDużym sukcesem reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Jarocina zakończyła się siódma edycja ogólnopolskiego konkursu "Biznes Junior". Występująca pod nazwą "Ekonomix SA" jarocińska drużyna, której opiekunem był Ryszard Matyniak, okazała się najlepsza w Polsce i pozostawiła w pokonanym polu reprezentacje 679 innych szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs, który rozpoczął się w listopadzie minionego roku zakończył się finałem rozegranym w Szczecinie. Stworzona i zarządzana przez Monikę Niemczyk, Jolantę Łączniak, Małgorzatę Kuchcińską, Anitę Słowiak oraz Monikę Andrzejczak firma zanotowała najlepsze wyniki. Pozwoliło to zjęcie pierwszego miejsca w konkursie.

11 kwietnia 2006

Powiatowy "mundial" zakończony

nozna1.jpg W dniach 5 - 7 kwietnia rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w Piłce Nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Organizotorem rozgrywek był Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego. Podobnie jak w minionym roku mistrzowski tytuł zdobyli podopieczni Macieja Dolaty z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Na zkończeniu turnieju obecny był Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, który wręczył kapitanom drużyn dyplomy.

07 kwietnia 2006

Szybko rosną mury jarocińskiego szpitala

szpital.jpg

Szybko i sprawnie postępują prace przy rozbudowie jarocińskiego szpitala. Za nami zakończony kolejny, drugi, etap budowy. Odbioru od wykonawcy dokonali przedstawiciele inwestora (Powiat Jarociński) oraz inspektor nadzoru. Nowy budynek w stanie surowym otwartym posiada już wykonane przyłącza wody lodowej, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji. Wykonano zewnętrzną sieć wodociągową, kanalizacyjną i deszczową.

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

katyn_06.jpgZ okazji Miesiąca Pamięci Narodowej w dniu 5 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Powiatu Jarocińskiego z członkami organizacji kombatanckich. Po spotkaniu delagacja Powiatu Jarocińskiego oraz przedstawiciele zwiazków i organizacji kombatanckich złożyli wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą na ulicy Paderewskiego. Zapalono znicze. W ten sposób w 66. rocznicę zbrodni katyńskiej oddano cześć polskim oficerom, którzy zginęli rozstrzelani w katyńskim lesie.

Krwiodawcy w ZSO w Jarocinie

krew_LO3.jpg

Po Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach tym razem w Zespole Szkół Ogólnokształacących im. T. Kościuszki w Jarocinie zorganizowano akcję "Potrzebna krew - Twoja także".
Na apel organizatorów (Szkolne Koło PCK, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarocinie) w dniu 31 mraca br. zgłosiło się ponad 80 chętnych.
Wśród 51 osób, które tego dnia oddały swą krew, była również wicestarosta Jolanta Mejzińska.
W trakcie trwającej tego dnia akcji oddano ogółem 22,95 litra tego cennego leku.

03 kwietnia 2006

Powiat Jarociński dla strażaków

We wtorek 28 marca 2006r. Zarząd Powiatu w Jarocinie przekazał na ręce druha Macieja Kaliszaka -  Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie specjalistyczny skafander przeznaczony do wykonywania działań związanych z ratownictwem wodnym. Zakupiony z budżetu powiatu sprzęt poprawi bezpieczeństwo ratowników i zwiększy zakres prowadzonych działań ratownictwa wodnego doskonale uzupełniając wyposażenie łodzi wraz z osprzętem w postaci koła ratowniczego, kamizelek ratowniczych, rzutek i linek niezatapialnych.

skafander.jpg

31 marca 2006

Forum Przedsiebiorstw w Zittau

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza przedsiębiorców z powiatu jarocińskiego do udziału w Forum Przedsiębiorstw, które odbędzie się 30 kwietnia w Zittau (Niemcy). Przedsięwzięcie będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z innymi firmami z UE oraz wymiany doświadczeń.

30 marca 2006

Przed "mundialem"

Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej odbędą się w dniach 5 - 7 kwietnia br. na jarocińskim stadionie. Codzinnie rozegrane zostaną 2 mecze. Początek pierwszego o godz. 10:00. Kibiców zapraszamy.

Uczniowie z Tarc oddali krew

krew_trace2.jpg21 marca br. Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach oraz pomocy Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie zorganizowały akcję oddawania krwi od uczniów i nauczycieli szkoły.
Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy swą postawą udowodnili, że nie jest im obojętne życie i zdrowie osób najbardziej potrzebujących.

29 marca 2006

Konferencje metodyczne dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.

"Nasza Europa"

24 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbyły się powiatowe eliminacje do VI Wielkopolskiego Konkursu Nasza Europa. Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Samorządowe z Koninia a etap powiatowy przygotowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Celem konkursu było uzyskanie wzrostu zainteresowania tematyką i problematyką europejską w kręgach młodzieżowych oraz aktywne członkostwo młodzieży w Unii Europejskiej.

nasza_europa.jpg

28 marca 2006

Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych

zerkow_bieg3.jpgSłoneczna pogoda sprzyjała młodym biegaczom w trakcie rozegranych 22 marca br. w Żerkowie Mistrzostw Powiatu Jarocińskiego w Biegach Przełajowych. W zawodach rywalizowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wzorowo zorganizowane zawody przebiegały bardzo sprawnie. Honorowym starterem pierwszego biegu był Starosta Jarociński.

Zwycięzców w poszczególnych kategoraiach biegowych dekorowali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Janusz Jajczyk.

27 marca 2006