Uruchom wyobraźnię i wygraj!

Konkurs w ramach Mistrzostw Polski MTB Żerków 2013

Wygraj roczną prenumeratę Magazynu rowerowego, pakiet startowy na sobotni Maraton Rowerowy w Żerkowie oraz okulary sportowe marki Goggle !

więcej http://www.mtb2013.pl/sub,pl,aktualnosci,565.html

26 czerwca 2013

Rozmawiali o wirtuaalnym muzeum pocztówek

Projekt stworzenia wirtualnego muzeum pocztówek Jarocina i Powiatu jarocińskiego był tematem spotkania, które odbyło się w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu - prof. UAM dr hab. Kazimierz Ilski oraz wicestarosta Mirosław Drzazga.

26 czerwca 2013

Współpraca szkoły i uczelni

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podpisał porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.

24 czerwca 2013

Nową kładką na dworzec

Blisko 8 miesięcy zamknięta była kładka łącząca centrum Jarocina z dworcem kolejowym. Kładka była przebudowywana, więc aby dojść na pociąg trzeba było nadkładać drogi. Problem ten zniknął, ponieważ od piątku na dworzec można dotrzeć piękną nową kładką.

24 czerwca 2013

Finalistka konkursu statystycznego

Marta Regulska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie została finalistką XLII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego, zorganizowanego przez Centralną Bibliotekę Statystyczną.  Opiekunem finalistki jest Małgorzata Ginter - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

21 czerwca 2013

Festiwal stowarzyszeń

Festiwal Stowarzyszeń zorganizowany w minioną niedzielę w jarocińskim amfiteatrze przez Fundację 750-lecia Jarocina został wsparty m.in. dotacją z budżetu powiatu jarocińskiego. Podczas imprezy prezentowały się dzieci działające w różnych klubach sportowych, zespołach muzycznych, czy tanecznych. Na finał wystąpił międzypokoleniowy zespół "Dzieci Jarocina", z którym gościnnie zaśpiewał Paweł Kukiz.

20 czerwca 2013

Starosta spotkał się z sołtysami

Obwodnica Jarocina, Fundusz Sołecki oraz bieżące problemy lokalnych społeczności były tematem spotkania sołtysów gminy Jarocin. W spotkaniu, które odbyło się w Radlinie uczestniczyli także poseł na sejm RP Piotr Walkowski, starosta Mikołaj Szymczak oraz radni powiatowi: Rafał Trybek, Julian Zegar i miejscy: Katarzyna Szymkowiak, Marcin Półrolniczak.

Napoleon z wizytą w Żerkowie

Moc atrakcji zastali uczestnicy imprezy, która odbyła się 15 czerwca w Żerkowie. Liczne konkursy z Napoleonem w tle, francuskie degustacje, ogromne Wesołe Miasteczko, pokazy grupy rekonstrukcyjnej, występy sceniczne, a na finał energetyczny koncert zespołu Afromental, który przyciągnął tłumy fanów. Impreza zorganizowana została w ramach realizacji projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski”, a poprzedził ją rajd rowerowy, którego trasa zespoliła ze sobą dwa powiaty: średzki i jarociński.

Licznik budowlany z wiaduktów

Wiadukty na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie prawie gotowe. Zobaczcie jak duża była ta powiatowa inwestycja:

Drogowcy działają w Golinie

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Wolności w Golinie. Zadanie obejmować będzie wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka (blisko 1 km) nowej nawierzchni jezdni, poszerzenie jezdni do 7 m.

19 czerwca 2013

Polska na rowery!

Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższą niedzielę i lubicie jazdę na rowerze, to weźcie udział w Rajdzie Rowerowym "Polska na rowery". Uczestnicy eskapady spotykają się 23 czerwca o godz. 14.30 w Witaszycach (Bar Retro, Al. Wolności) i wyruszają do Woli Książęcej, Twardowa, Racendowa, Wysogotówka, Słupi, Woli Książęcej, skąd wracają do Witaszyc. Rajd jest ogólnodostępny. Mogą w nim wziąć udział także dzieci pod opieką rodziców. Organizatorami imprezy są: Rada Sołecka Witaszyc, Zespół Szkół w Witaszycach, Stowarzyszenie na rzecz Witaszyc, Bar "Retro".

18 czerwca 2013

Starosta nagrodził zwycięzców

Starosta Mikołaj Szymczak nagrodził uczestników powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”.

14 czerwca 2013