"Dwójka" na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w XIV Targach Edukacyjnych zorganizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Udział w imprezie stał się okazją do zaprezentowania nowego kierunku kształcenia – liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno – prawnym, który od nowego roku szkolnego będzie realizowany w jarocińskiej „Dwójce”.

01 marca 2010

OSTRZEŻENIE o przekroczeniu stanu ostrzegawczego

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń PCZK w Jarocinie przekazuje treść ostrzeżenia hydrologicznego nr 23 wydanego przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 26.02.2010r.:

Ważność: od godz. 12:20 dnia 26.02.2010 r. do godz. 14:00 dnia 27.02.2010 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Zjawisko: przekroczenie stanu ostrzegawczego
Stopień zagrożenia: 3
Przebieg: W ciągu najbliższej doby spływ wód z topnienia pokrywy śnieżnej powodować będzie dalszy wzrost stanów wody rzeki Warty i jej dopływów do strefy stanów wysokich. Wzrost do stanów ostrzegawczych prognozowany jest na wodowskazach Dąbie (Ner), Piwonice (Prosna). Dalszy wzrost stanów wody w strefie stanów ostrzegawczych prognozowany jest w Bogusławiu (Prosna). W związku z nadal występującymi lokalnie zjawiskami lodowymi możliwe są wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych na Warcie (Śrem, Wronki, Kostrzyn
Skutki: Niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek, lokalne zalania i podtopienia terenów obniżonych i bezodpływowych, utrudnienia w prowadzeniu prac hydrotechnicznych w korytach rzek
Pobierz ostrzeżenie
Adres komunikatu: www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

26 lutego 2010

"Jedynka" zaprasza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ich rodziców na Drzwi Otwarte Szkoły, które odbędą się 13 marca 2010 r. w godz. 9-12. Jednocześnie szkoła zachęca do udziału w cyklu zajęć pod nazwą „Spotkania z Jedynką”. W ramach imprez zaplanowanych pomiędzy 15 – 19 marca tego roku odbędą się turnieje piłki siatkowej drużyn mieszanych i halowej piłki nożnej szkół gimnazjalnych, mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych, V indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym oraz Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.
Zaproszenie na drzwi otwarte
Regulamin Spotkań z Jedynką

26 lutego 2010

Z dyrektora na prezesa

Po przeprowadzeniu przez Radę Nadzorczą „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Spółka z o.o. procedury konkursowej, Zarząd Powiatu w Jarocinie zaakceptował kandydaturę Tomasza Paczkowskiego na stanowisko prezesa spółki.

Grand Prix dla przedsiębiorców

Podczas dzisiejszej sesji samorządowcy powiatu jarocińskiego pogratulowali dwóm miejscowym firmom otrzymania certyfikatu Grand Prix Wielkopolski. Wielkopolskie Oskary Jakości otrzymały Zakład Przetwórstwa Mięsnego Biegun z Jaraczewa oraz Wytwórnia Mozaiki Osiewicz z Goli. Gratulacje z rąk przewodniczącego rady, Zygmunta Meisnerowskiego oraz starosty jarocińskiego, Stanisława Martuzalskiego odebrali Piotr Biegun i Stanisław Osiewicz.

25 lutego 2010

W poszukiwaniu logistyków i weterynarzy

Instrumenty medyczne dla przyszłych weterynarzy, ciężarówki dla zainteresowanych logistyką, kanapki przygotowane przez uczniów cateringu, pokazy podnoszenia ciężarów i aerobiku to tylko niektóre atrakcje zaproponowane gimnazjalistom podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Drugą turę prezentacji oferty edukacyjnej szkoły zaplanowano na sobotę 20 marca.

O bezpiecznej żywności w Tarcach

W Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach odbył się drugi etap szkolenia z zakresu bhp w gospodarce żywnościowej. Przeprowadzili je inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp. – Andrzej Zalewski oraz KRUS – Robert Hybiak.

"Dwójka" zaprasza gimnazjalistów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie zaprasza na Dni Otwarte Szkoły, podczas których uczniowie i ich rodzice będą mogli poznać kierunki kształcenia, zwiedzić szkołę czy porozmawiać z nauczycielami.

19 lutego 2010

Czwartkowe debaty oświatowe

Przedstawiciele gmin z terenu powiatu, szefowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zostali zaproszeni przez starostę Stanisława Martuzalskiego do udziału w debacie poświęconej zagadnieniom oświaty w powiecie jarocińskim. Zależy nam na dostosowaniu oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy, aspiracji młodzieży oraz poprawy stanu edukacji dorosłych – podkreśla włodarz powiatu.

18 lutego 2010

Nowa organizacja prozwierzęca

Kolejna organizacja prozwierzęca rozpoczyna swoją działalność na terenie Ziemi Jarocińskiej. Utworzona niedawno Jarocińska Grupa Vivy! jest częścią Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Akcja dla zwierząt!, która działa nie tylko w kraju, ale także w Stanach Zjednoczonych oraz w Anglii. Jej zadaniem jest propagowanie stylu życia opartego na współczuciu i empatii.

18 lutego 2010

Mistrzowie rachunkowości

Ewa Lewandowicz uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie została jedną z laureatek VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości. Finał konkursu odbył się 11 i 12 lutego w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

17 lutego 2010

Imiona miłości w "ogólniaku"

Po raz siódmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie zorganizowano „miłosny” konkurs recytatorski. Tym razem wykonawcy mieli do wyboru utwory trzech poetów: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ks. Jana Twardowskiego oraz Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

17 lutego 2010