Budowa boiska rusza jesienią

Wniosek powiatu o dofinansowanie przebudowy obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, choć przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną, nie uzyskał dofinansowania w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Mimo tego, Zarząd Powiatu podjął decyzję o realizacji przedsięwzięcia, w nieco węższym zakresie.

30 czerwca 2008

Drogowcy pracują w pocie czoła

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja remontom i pracom budowlanym na drogach powiatowych. Zakończono już ścinkę poboczy o łącznej długości przekraczającej 13 tys. m2 na odcinkach dróg w Chrzanie, Radlinie, Tarcach i Woli Książęcej. Odtworzono i oczyszczono rowy o łącznej długości ponad 1800 mb w: Żółkowie, Brzóstkowie, Kadziaku i Rusku. W ramach poprawy bezpieczeństwa ustawiono 350 mb barier w Twardowie, Brzóstkowie i Wilczy. Zakończono już także prace związane z II etapem przebudowy drogi Komorze- Kotlin- Fabianów w miejscowości Żerniki. Budowlańcy wzięli się też za powiatowe chodniki, m.in. na ul. Osieckiej w Mieszkowie, na ul. Gorzeńskiego w Wilkowyi oraz chodnik w Raszewach. Na drogach powiatu łatane są także dziury w ramach tzw. remontów cząstkowych. Na przełomie czerwca i lipca, na wybranych odcinkach dróg powiatowych. realizowane będzie ich powierzchniowe utrwalanie.

30 czerwca 2008

Między nami rodzinami

Piknik rodzinny połączony z zabawami dla najmłodszych towarzyszył festynowi zorganizowanemu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Do wspólnego świętowania i wzajemnego poznania się rodzin zostały zaproszone również dzieci z Domu Dziecka w Dobieszczyźnie prowadzonego przez siostry Salezjanki.

Segreguj odpady

160 prac konkursowych stanowiących propozycję kalendarza lub broszury promującej segregację odpadów wpłynęło w ramach IX edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom - STOP!”. Oficjalne ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem okazałych nagród, odbyło się na terenie obiektów rekreacyjnych przy oczyszczalni ścieków w Cielczy.

Uwaga na fotoradary

Kilka dni temu Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie zamontował dwa fotoradary, które będą mobilizowały zuchwałych kierowców do zachowania bezpieczeństwa na drodze. Oba „podglądacze” zamontowano przy drodze krajowej nr 11: jeden w Cieczy, drugi w Kotlinie. Na przygotowanie dokumentacji, map, stałego projektu zmiany organizacji ruchu oraz montaż urządzeń ZDP w Jarocinie przeznaczył ok. 4 tys. zł.

Szansa na dofinansowanie

Powiat Jarociński ma duże szanse na dofinansowanie budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Nie ukrywam, że nasz projekt jest wysoko oceniany i głęboko wierzę, że w najbliższych dniach na moim biurku pojawi się dokument z ostateczną, pozytywną decyzją o przyznaniu 200 tys. zł, o które zabiegamy - informuje starosta Stanisław Martuzalski.

26 czerwca 2008

Nowa jakość współpracy

Nowa jakość współpracy samorządu powiatowego z przedsiębiorcami przyświecała spotkaniu, które odbyło się w połowie czerwca w Słupi. Forum Gospodarcze Powiatu Jarocińskiego, bo o nim mowa, miało na celu wypracowanie takich propozycji współpracy, które przełożą się na korzyści zauważalne przez przedsiębiorców, co w konsekwencji służyć będzie rozwojowi powiatu jarocińskiego.

26 czerwca 2008

Gimnazjaliści u samorządowców

Korzystając z obchodzonego 27 maja 2008 roku Dnia Samorządowca młodzież z Gimnazjum w Cielczy przybyła do Jarocina poznać tajniki pracy urzędników samorządowych Starostawa Powiatowego w Jarocinie, Urzędu Miejskiego w Jarocinie oraz Urzędu Stanu Cywilnego. Wizyta była okazją m.in. do spotkania ze starostą Stanisławem Martuzalskim i wicestarostą Przemysławem Musielakiem.

12 czerwca 2008

Samorządowcy na rowerach

Sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht i skarbnik Jacek Jędrzejak reprezentowali starostwo w jubileuszowym X Rajdzie Rowerowym organizowanym przez społeczność sławoszewską. Rowerzyści przemierzyli trasę na odcinku Sławoszew – Słupia – Twardów – Sławoszew. Peleton tworzyło około 100 osób, wśród których można było wypatrzeć zawodników w różnym wieku. Rajdowi towarzyszyło szereg atrakcji związanych z Dniem Dziecka. Po wysiłku sportowym na uczestników czekał poczęstunek, wiele gier sprawnościowych premiowanych nagrodami i upominkami oraz występ młodych muzyków z kotlińskiej szkoły muzycznej. Przedstawiciele starostwa podziękowali organizatorom za perfekcyjną organizację rajdu.

09 czerwca 2008

Połączyła ich pasja

Eugeniusz Czarny – wieloletni dyrektor i kustosz Muzeum Regionalnego w Jarocinie oraz Maciej Bernacik – wschodząca gwiazda sportów kartingowych zostali wyróżnieni przez samorządowców powiatowych podczas majowej sesji rady. Doświadczonego regionalistę i młodego sportowca połączyła pasja, z jaką realizują swoje zainteresowania.

02 czerwca 2008

"Przedsiębiorco - skorzystaj z Unii!"

Starostwo Powiatowe w Jarocinie serdecznie zachęca wszystkich przedsiębiorców z Powiatu Jarocińskiego do wzięcia udziału w Forum Gospodarczym, które odbędzie sie 12 czerwca 2008 roku w Pałacu w Słupi. Jednym z punktów Forum będzie szkolenie pn. „Przedsiębiorco - skorzystaj z Unii!”.
Uczestnicy szkolenia będą mogli dowiedzieć się, jak skorzystać ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

02 czerwca 2008

Rada do spraw osób niepełnosprawnych

Organizacje pozarządowe, fundacje i jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie powiatu jarocińskiego mogą zgłaszać do końca czerwca kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.