Uwaga! Czasowe zamknięcie drogi pomiędzy Stęgoszą a Żerkowem

W związku z „Przebudową drogi powiatowej nr 3742 P na odcinku Mieszków – Żerków etap I Stęgosz – Żerków” w dniach od 9-21 lipca 2012 r. w godz. od 7.00 do 20.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek drogi pomiędzy Stęgoszą a Żerkowem. Zamknięcie spowodowane jest układaniem nowej nawierzchni asfaltowej. W związku z tym kierowcy proszeni są o korzystanie z objazdów.  Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

03 lipca 2012

Powiat kupił nieruchomość w Kotlinie

5 mln zł kosztował zakup nieruchomości w Kotlinie, którą powiat chce przeznaczyć na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Zgodę na zakup nieruchomości wyrazili w kwietniu powiatowi radni. Proces dostosowywania obiektu zaplanowano na najbliższe dwa lata. Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont budynku, a w przyszłym jego wyposażanie.

02 lipca 2012

Absolutorium dla zarządu powiatu

Najlepszy budżet ostatnich lat, budżet proinwestycyjny, rozwojowy, jeden z najlepszych budżetów dla drogownictwa  – takie słowa zarówno ze strony samorządowców rządzącej powiatem koalicji, jak i opozycji przewijały się podczas oceny realizacji ubiegłorocznego budżetu powiatu. Podczas wczorajszej sesji Rada Powiatu Jarocińskiego jednogłośnie udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu w Jarocinie za rok 2011.

29 czerwca 2012

Rada powiatu w pełnym składzie

Bogdan Bednarek zasilił wczoraj grono radnych Rady Powiatu Jarocińskiego.  Mandat objął po zmarłym w kwietniu radnym Bogdanie Kubaszewskim.

29 czerwca 2012

Liderstwo kobiet

Liderstwo kobiet będzie tematem spotkania z Agnieszką Wujek - fundatorką i członkinią Zarządu fundacji Obywatelki.pl. W programie spotkania przewidziano wernisaż wystawy „Szlakiem Obywatelek” oraz inspirującą dyskusję. Przedsięwzięcie organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, a zaplanowano je na środę, 27 czerwca na godz. 17.00, w sali kominkowej Pałacu Radlińskich w Jarocinie.

25 czerwca 2012

Francuskie popołudnie w Soplicowie

{mosimage}„Francuskie Popołudnie w Soplicowie” będzie kolejną imprezą realizowaną w ramach projektu "Z Napoleonem do Wielkopolski". Główną atrakcją będzie inscenizacja bitwy z epoki napoleońskiej, gdzie naprzeciw siebie stanie prawie 100 żołnierzy wojsk Księstwa Warszawskiego oraz wojsk Królestwa Prus. Piknikowe spotkanie z historią odbędzie się w Cichowie, w Skansenie Filmowym Soplicowo, w niedzielę - 24 czerwca 2012 roku, początek godzina 14.00.

Koncert Świętojański

Koncert Świętojański z udziałem uczestników Społecznego Ogniska Muzycznego, Zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy oraz Kółka Teatralnego „Maska” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbędzie się 26 czerwca w ogrodzie za Pałacem Radolińskich w Jarocinie. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. W razie niepogody impreza przeniesiona zostanie do pałacowej auli. Na spotkanie zapraszają występujący artyści oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin Filia nr 1 "Pod Ratuszem".

22 czerwca 2012

Otwórz sezon na wakacje z książkami

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zaprasza na otwarcie sezonu na wakacje z książkami. W poniedziałek, 25 czerwca pomiędzy godziną 10.00 a 13.00 na polanie przed Pałacem Radolińskich w Jarocinie pojawi się Książkobus, do którego w zaczarowany książek świat bibliotekarki zapraszają dzieci od 0 do 100 lat.

Uwaga interesanci wydziału geodezji

W związku z planowanym remontem od dnia 22 czerwca 2012r. ograniczone  będzie korzystanie z zasobu Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Jarocinie.

Za utrudnienia przepraszamy.

19 czerwca 2012

Wyjaśniali wątpliwości

Problemy związane ze sporządzaniem sprawozdań z procesu ujawniania prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego było tematem spotkania, które wczoraj zorganizowano w siedzibie Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami jarocińskiego starostwa. Na pytania związane z zapisami ustawy z dnia 7 września 2007 r. o ujawnianiu prawa własności nieruchomości odpowiadał Bartłomiej Zając – przedstawiciel Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.  Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele urzędów gmin z terenu Powiatu Jarocińskiego, Starostwa Powiatowego w Jarocinie oraz Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Ostrowie Wielkopolskim.

15 czerwca 2012

Wyjaśniali wątpliwości

15 czerwca 2012

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!!!

{mosimage}Uczennice z klasy 1LOa z ZSP nr 1 w Jarocinie wykonały prace na Konkurs Let's Win - "Tydzień Języków - przygotuj się do Euro". Potrzebne są im NASZE głosy, ktore można oddawać klikajac na stronie: http://tydzienjezykow.pl/letswin.php/prace/2088 oraz http://www.tydzienjezykow.pl/letswin.php/prace/151. Głosować można codziennie do 17.06.2012.

14 czerwca 2012