Uniwersytet Trzeciego Wieku na spartakiadzie

Słuchacze Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w III Wielkopolskich Spotkaniach Sportowych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Spartakiada odbyła się w ośrodku sportowym nad malowniczym jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie.

04 czerwca 2012

Festyn Kolejowy

Muzeum Parowozownia Jarocin zaprasza na
FESTYN KOLEJOWY
w sobotę 9 czerwca br.

01 czerwca 2012

Potrzeba wyciszenia emocji w szpitalu

29 maja 2012 r. Janusz Wojtczak – przewodniczący Rady Nadzorczej „Szpitala Powiatowego w Jarocinie" Spółka z o.o. złożył na ręce starosty Mikołaj Szymczaka rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego. Dzień później rezygnację złożyli dwaj pozostali członkowie rady: Katarzyna Dudziak i Grzegorz Czerwiński. 31 maja 2012 roku Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał nową radę, w skład której weszli: Teresa Juszczyńska - prawnik z Poznania, która została przewodniczącą rady, Andrzej Siliński - prezes spółki Drobud oraz Mariusz Nowak z Ostrowa Wlkp., samorządowiec z doświadczeniem w zarządzaniu spółkami komunalnymi. Nowa szefowa rady wcześniej była prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, doświadczenie zawodowe zdobywała także w Kancelarii Prezydenta RP pracując, jako radczyni prawna.

31 maja 2012

Przewodniczący rady zrezygnował

Wczoraj pan Janusz Wojtczak – przewodniczący Rady Nadzorczej „Szpitala Powiatowego w Jarocinie" Spółka z o.o. złożył na ręce starosty Mikołaj Szymczaka rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego. Zarząd Powiatu w Jarocinie rozważa przyjęcie rezygnacji.

30 maja 2012

Sołtysi u starosty

Kolejny Powiatowy Zjazd Sołtysów cieszył się dużym zainteresowaniem szefów sołectw z terenu powiatu jarocińskiego. W poniedziałkowe przedpołudnie do Witaszyc przybyli licznie sołtysi z terenu gminy Jarocin, Jaraczewo. Kotlin i Żerków, którzy dzielili się swoimi sprawami z  lokalnymi władzami samorządowymi oraz władzami Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

24 maja 2012

Zmiany w radzie nadzorczej szpitala

Michał Wojtczak i Henryk Szymczak nie są już członkami Rady Nadzorczej Szpitala Powiatowego w Jarocinie Spółka z o.o. Zostali odwołani przez Zgromadzenie Wspólników, które straciło do nich zaufanie.

24 maja 2012

Spotkanie z Grupą Raben

Dzień Przedsiębiorczości uczniowie z technikum logistyki z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach spędzili w Gądkach pod Poznaniem, uczestnicząc w warsztatach zorganizowanych przez Grupę Raben dla młodzieży z całej Polski.

23 maja 2012

Bajkowa podróż po Ziemi Jarocińskiej

„Siedmiomilowe buty” to tytuł bajki o Basi, która zwiedza Ziemię Jarocińską. Książka autorstwa Janiny Grali z kolorowymi ilustracjami Małgorzaty Kwiecińskiej trafi do sprzedaży 1 czerwca.

23 maja 2012

Uporządkowali Mauzoleum

Już po raz trzeci nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach z okazji Dnia Zwycięstwa uporządkowali zaniedbane Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na cmentarzu w Jarocinie.Uczniowie kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu usunęli wyrzucone śmieci i zniszczoną roślinność, przycięli zbędne gałęzie utrudniające dostęp do Mauzoleum oraz umyli jego płytę.

14 maja 2012

Uporządkowali Mauzoleum