Pożegnanie szefowej "Jedynki"

Podczas wczorajszej Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego pożegnano odchodzącą na emeryturę dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie Urszulę Goling. Samorządowcy dziękowali Urszuli Goling za nieustępliwość i zaangażowanie, dzięki którym szkoła została wyremontowana, a efekty tej pracy przyniosą zadowolenie kolejnym pokoleniom uczniów i nauczycieli. Odchodząc na emeryturę, zostawia Pani wielki wkład w budowanie autorytetu szkoły oraz poziomu kształcenia – mówił starosta Stanisław Martuzalski.

Urszula Goling pracowała w ZSP nr 1 w Jarocinie od 1976 roku jako nauczyciel języka rosyjskiego, od 1992 roku pełniła stanowisko wicedyrektora szkoły, by w 2004 objąć funkcję dyrektora. Od 1 września funkcję dyrektora placówki pełnić będzie dotychczasowa wicedyrektor Małgorzata Karwacka.

28 sierpnia 2009

Uhonorowali najlepszych maturzystów

Najlepsi tegoroczni maturzyści z terenu powiatu jarocińskiego zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi, które ufundowali im samorządowcy powiatowi. Każdy z pięciu laureatów otrzymał 1 tys. zł. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

28 sierpnia 2009

Głosy Jarociniaków

plakat_glosy.jpgWyjątkowe wydarzenie historyczno-artystyczne czeka mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. W pierwszą sobotę września przed Pałacem Radolińskich wystawione zostanie widowisko multimedialne „Głosy”. Wykorzystano w nim nagrania wspomnień Jarociniaków, którzy doświadczyli, którzy przeżyli, którzy pamiętają II wojnę światową. Udział w tym niezwykłym wydarzeniu jak najliczniejszej rzeszy mieszkańców Ziemi Jarocińskiej będzie wyrazem hołdu dla tych, którzy chcą podzielić się z nami swoimi wojennymi przeżyciami – apeluje do mieszkańców Ziemi Jarocińskiej starosta Stanisław Martuzalski, przewodniczący komitetu obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z drugiej strony, po twórcach tego niezwykłego widowiska można się spodziewać, że dostarczą widzom niezapomnianych przeżyć artystycznych – dodaje starosta.

27 sierpnia 2009

Wystawa "Pod niemieckim jarzmem"

W ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w jarocińskim muzeum przygotowana została wystawa zatytułowana „POD NIEMIECKIM JARZMEM. Życie codzienne mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w okresie okupacji hitlerowskiej”.  Wystawę będzie można oglądać od 5 września do końca 2009 roku.

Mistrzostwa Yoyo w Jarocinie

sfc_plakat.jpgW najbliższą sobotę 29 sierpnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbędą się Otwarte Mistrzostwa Yoyo.

Powakacyjna sesja rady powiatu

Dzisiaj na godz. 14.00 zaplanowana jest kolejna sesja Rady Powiatu Jarocińskiego, która tradycyjnie odbędzie się w jarocińskim ratuszu. Radni wysłuchają m.in. informacji na temat działalności kulturalnej miejscowych stowarzyszeń oraz sprawozdania Powiatowego Lekarza Weterynarii z działalności w zakresie stanu bezpieczeństwa sanitarno – weterynaryjnego powiatu za 2008 rok i w pierwszym półroczu 2009 r. Informację z realizacji zadań przedstawi także dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Rada powiatu zapozna się także z wynikami kontroli przeprowadzonych przez komisję rewizyjną w pierwszym półroczu 2009 roku oraz ze sprawozdaniem z działalności Społecznej Straży Rybackiej.

Najwięcej na inwestycje

Samorządowcy powiatu jarocińskiego pokusili się o analizę budżetów ościennych powiatów na rok 2009. W rankingu tym powiat jarociński wypada bardzo dobrze. Porównując wskaźniki budżetowe powiatu krotoszyńskiego, pleszewskiego, średzkiego i jarocińskiego, najniższy wskaźnik wydatków na administrację w stosunku do wydatków całkowitych ma powiat jarociński (10,10%). Powiat jarociński ma jednocześnie najwyższy wskaźnik wydatków na inwestycje w stosunku do wydatków całkowitych (18,62%)

Ciągnik dla Zarządu Dróg Powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie zakupił Ciągnik Lamborghini R 3 EVO 110 LS, który wykorzystywany będzie m.in. do koszenia poboczy, czyszczenia i pogłębiania rowów, wycinki drzew.  Do tej pory realizacja tych zadań była zlecana, bądź wykonywana ręcznie, dlatego śmiało można stwierdzić, że zakup urządzenia zdecydowanie poprawi standard utrzymania dróg i w krótkim czasie powinien się zwrócić – mówi starosta Stanisław Martuzalski.

Ciężki pojazd dla strażaków

Komenda Powiatowa PSP w Jarocinie wzbogaciła się o ciężki pojazd ratowniczo - gaśniczy, który będzie wykorzystywany do gaszenia pożarów i usuwania miejscowych zagrożeń na terenach wiejskich oraz gaszenia dużych i średnich pożarów na terenie miasta.

Spotkanie z rolnikami z Holandii

Z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej w Potarzycy odbyło się spotkanie rolników z holenderskiego Veldhoven z byłymi uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Tarcach, którzy kilka a nawet kilkanaście lat temu przebywali na praktykach u holenderskich rolników.

Pobiegną na Westerplatte

Siedmiu śmiałków z terenu powiatu jarocińskiego pobiegnie na Westerplatte by uczcić 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Biegacze wystartują z jarocińskiego rynku w niedzielę 30 sierpnia pomiędzy godz. 18.00 – 18.30. Chcemy wbiec na Westerplatte 1 września dokładnie o godz. 4.45 – informuje główny organizator przedsięwzięcia Roman Cenkier z TKKF „Europejczyk” w Chrzanie. Zanim jednak do tego dojdzie sportowcy muszą pokonać 400 km trasę. Przedsięwzięcie wsparte zostało m.in. środkami z budżetu powiatu.

Zarząd powołał likwidatora szpitala

Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał likwidatora jarocińskiego szpitala. Z początkiem września funkcję tę pełnił będzie dotychczasowy dyrektor ZZOZ w Jarocinie, Tomasz Paczkowski. Powołanie likwidatora jest kolejnym krokiem samorządu powiatu w kierunku przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego.