Będzie przekształcenie szpitala

Radni Powiatu Jarocińskiego podjęli uchwałę rozpoczynającą proces przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego, której jedynym udziałowcem ma być samorząd powiatu. Zdaniem rady nowe zarządzanie przyczyni się do podniesienia jakości usług oraz pozwoli dostosować placówkę do obowiązujących standardów. Konsekwencją przekształceń będzie przejęcie przez samorząd zobowiązań, jakie pozostaną po publicznym szpitalu. Jak zapewniał podczas sesji starosta Stanisław Martuzalski praca szpitala w trakcie procesu jego przekształcania będzie odbywała się tak, jak do tej pory i każdy pacjent bez ograniczeń będzie mógł skorzystać z usług medycznych placówki. Decyzja Rady Powiatu Jarocińskiego będzie teraz konsultowana m.in. z radami gmin oraz pracownikami szpitala.

3 maja w Jarocinie

218 lat temu, Sejm zwany Wielkim uchwalił - jako pierwszą w Europie i drugą na świecie - nowoczesną spisaną Ustawę Rządową nazwaną Konstytucją 3 Maja. Data jej uchwalenia - 3 maja 1791 roku - weszła do historii, jako jedna z ważniejszych w dziejach Polski.

W niedzielne południe – 3 maja - jarocińskie organizacje społeczne, delegacje miejscowych szkół, harcerze, przedstawiciele służb mundurowych oraz władze powiatu i gminy uczciły kolejną rocznicę tego niezwykłego wydarzenia składając kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa. Następnie barwny korowód pocztów sztandarowych przeszedł ulicami miasta do kościoła p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie, by uczestniczyć w okolicznościowej mszy św.

Kolacja w morskich głębinach

Dwie uczennice z ZSP nr 1 w Jarocinie zostały laureatkami VI Międzyszkolnego Konkursu Gastronomicznego, zorganizowanego przez Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu. Iwona Przybylak zwyciężyła w kategorii na najlepszą aranżację stołu, natomiast Michalina Urbaś zajęła drugie miejsce w kategorii kulinarnej.

04 maja 2009

Świdectwa rozdane, matury tuż, tuż

Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, a 4 maja, egzaminem z języka polskiego, rozpoczynają matury. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w uroczystości uczestniczyli także absolwenci kończący tę szkołę 50 lat temu.

Ostrożnie w lasach

W związku z dużym zagrożeniem pożarowym Nadleśnictwo Piaski zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców korzystających z uroków naszych lasów o zachowanie szczególnej ostrożności.

29 kwietnia 2009

Nowoczesne boiska przy "ogólniaku"

Powiat ogłosił przetarg na wykonanie II etapu przebudowy boisk sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Na tegoroczne prace zabezpieczono w budżecie powiatu jarocińskiego ponad 900 tys. zł. Do współfinansowania zadania udało się przekonać Sejmik Województwa Wielkopolskiego i Radę Miejską Jarocina, co łącznie pozwoliło nam pozyskać ponad 400 tys. zł – informuje wicestarosta Przemysław Musielak.

29 kwietnia 2009

Z bankowością za pan brat

22 kwietnia 2009 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się I Konkurs Wiedzy o PKO BP. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczestników z klas reprezentujących technika oraz liceum ogólnokształcące o przysposobieniu wojskowym.

Komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego

W związku ze stwierdzeniem wystąpienia przypadków zakażeń wirusem grypy świń typu A/H1N1 u ludzi w Meksyku i Stanach Zjednoczonych Główny Inspektorat Sanitarny zaleca:

28 kwietnia 2009

Piknik z Eurobusem

Zdjęcie z torreadorem, rzucanie piłkami do byka, francuska kawiarenka, replika Bramy Brandenburskiej, holenderski wiatrak… to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych podczas Pikniku Europejskiego, który 9 maja odbędzie się na jarocińskim rynku. Uczestnicząc w tym niecodziennym wydarzeniu mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli uczcić 5. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

28 kwietnia 2009

Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego mogą ubiegać się o stypendia unijne w ramach projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne”. Maksymalną kwotę stypendium oszacowano na 250 zł w skali miesiąca, co daje 2,5 tys. zł w ciągu 10 miesięcy roku szkolnego 2008/2009.  Z programu, który wprowadzamy w życie na terenie naszego powiatu będzie mogło skorzystać blisko 200 uczniów najbardziej  potrzebujących wsparcia - podkreśla starosta Stanisław Martuzalski, który kilka dni wcześniej podpisał umowę stypendialną z zarządem województwa wielkopolskiego.

24 kwietnia 2009

Światowy Dzień Inwalidy

Z okazji Światowego Dnia Inwalidy zorganizowano w Jarocinie uroczystość, na którą przybyli emeryci, renciści i inwalidzi z całego powiatu. Dzisiejsze spotkanie jest niezmiernie potrzebne, by pokazać światu ludzi, którzy wspaniale odnajdują się w codziennym życiu poświęcając je,  pracując na rzecz innych, dając tym samym piękne świadectwo szacunku do drugiego człowieka – mówił obecny na uroczystości starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

24 kwietnia 2009

Turniej pierwszaków

Uczniowie wszystkich klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie walczyli o tytuł najlepszej drużyny w Turnieju Klas Pierwszych. Pomysłodawcami i organizatorkami przedsięwzięcia, które miało już wcześniej dwie edycje są panie Iwona Dropik i Aneta Sobkowiak.

23 kwietnia 2009