Nowy przystanek w Zalesiu

Dopełnieniem powiatowej inwestycji – przebudowy drogi Brzostów – Zalesie – Panienka jest wiata przystankowa, która stanęła w Zalesiu.

Połączyli drogę

Negocjacje powiatu jarocińskiego z powiatem średzkim w sprawie 50 metrowego odcinka drogi w Panience zakończyły się sukcesem. W ubiegłym tygodniu samorząd powiatu średzkiego dokończył budowę drogi, którą zrealizował 5 lat temu.

Zdiagnozują w Jarocinie

Od połowy listopada jarocińska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna posiada uprawnienia do wydawania opinii i orzeczeń dla dzieci i młodzieży niewidomych i słabowidzących oraz niesłyszących i słabosłyszących.

Współpraca gwrancją rozwoju

„Współpraca gwarancją rozwoju” – pod takim hasłem zorganizowano dziś w starostwie konferencję prasową podsumowującą 5 lat współpracy koalicji rządzącej w powiecie. Współdziałanie Ziemi Jarocińskiej i PIS zaowocowało wykonaniem inwestycji, które wcześniej wydawały się niemożliwe do realizacji.

Konkurs ortograficzny

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był gospodarzem XV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”, w którym wzięli udział uczniowie z kilkunastu szkół.

20 listopada 2015

Bezpłatne porady prawne od nowego roku

Od stycznia przyszłego roku mieszkańcy Powiatu Jarocińskiego będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Samorząd powiatowy uruchomi trzy punkty działające pięć dni w tygodniu, dwa w Jarocinie i jeden w Kotlinie.

19 listopada 2015

Finał roku jarocińskich kolejarzy

25 listopada - w Święto Kolejarzy - na jarocińskim dworcu, w dawnej sali restauracyjnej, odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. "Jarocin miastem kolejarzy". Wydarzenie jest częścią projektu "Odkryj bohatera" i wpisuje się w obchody Roku Jarocińskich Kolejarzy.

18 listopada 2015

Plan transportowy do konsultacji

W jarocińskim starostwie powiatowym trwają konsultacje planu transportowego. Dokument, który wejdzie w życie z początkiem 2017 roku został opracowany w celu zaplanowania publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Powiat Jarociński.

18 listopada 2015

Zielony DPS

Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie w otaczającym budynek zabytkowym parku posadzono ponad 2 tysiące nowych krzewów.

13 listopada 2015

Szansa na kolejną "schetynówkę"

Powiat Jarociński stara się o kolejne fundusze na poprawę jakości lokalnych dróg. Tym razem w ramach „schetynówek” chce pozyskać 3 mln zł na przebudowę drogi z Witaszyczek do Zakrzewa.

13 listopada 2015

Z wizytą u przedsiębiorców

Starosta Bartosz Walczak i dyrektor jarocińskiego Powiatowego Urzędu Pracy Grzegorz Fengler odwiedzili kolejnych przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia na rozwój działalności, przede wszystkim pozyskali oni fundusze na utworzenie nowych stanowisk pracy.

05 listopada 2015

Strażacy zapraszają

W najbliższą niedzielę jarocińska straż pożarna zaprasza do odwiedzenia swojej siedziby przy ul. Powstańców Wielkopolskich. W ten sposób mundurowi włączają się do ogólnopolskiej akcji „Dni otwartych strażnic”.

04 listopada 2015