Zarząd Dróg Powiatowych pełni dyżur

Dzisiejsze warunki pogodowe skomplikowały życie wielu kierowcom. Poranne skrobanie samochodów, pozamarzane zamki, śliskie drogi, które mimo, że drogowcy sukcesywnie posypują piaskiem, pokrywają się nową warstwą lodu. Koordynacją zimowego utrzymania dróg powiatowych zajmuje się Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie, który pełni dyżury pod nr tel 62 505-29-49 lub 698 266 198.

20 stycznia 2014

Jarociński fotoreporter nagrodzony

Szymon Gruchalski z Jarocina zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia prasowa w konkursie SGL Local Press 2013 organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Fotoreporter reprezentujący Gazetę Jarocińską doceniony został za zdjęcie „Piknik na skraju miasta”.

13 stycznia 2014

Spotkanie z biskupem

W niedzielę 5 stycznia, Starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Tomasz Kosiński uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym z biskupem kaliskim seniorem Stanisławem Napierałą.

07 stycznia 2014

Mistrzostwa w siatkówce i tenisie

Jeszcze w starym roku 12 zespołów ze wszystkich klas technikum ZSP-B w Tarcach wzięło udział w Świątecznym Turnieju Siatkówki.

02 stycznia 2014

Warszawskie uroczystości rocznicowe

Z udziałem Jarociniaków, wyjątkowo podniosłe obchody 95-lecia wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 miały miejsce w kilku ważnych miejscach stolicy. Tradycją już stało się, że 28 grudnia w Warszawie odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu powstania. Dzień wcześniej uroczystości rocznicowe odbyły się w Jarocinie i w Poznaniu.

31 grudnia 2013

Rocznica Powstania Wlkp. w Mieszkowie

W 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, delegacje samorządowców powiatu i gminy Jarocin oraz przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

27 grudnia 2013

W Wigilię i Sylwestra krócej

Informujemy, że 24 grudnia - w Wigilię Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne

20 grudnia 2013

Dawcy Szpiku nie zawiedli

261 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w Jarocinie podczas akcji Dzień Dawcy Szpiku, która odbyła się w minioną niedzielę na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Lekcja historii i demokracji

Pod koniec listopada uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach udali się do Berlina na lekcję historii i demokracji. Polsko-niemieckie warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Eureka” w Tarcach odbyły się pod hasłem „Berlin – od zniszczenia do światowej metropolii”. W projekcie uczestniczyło blisko 40 osób.

Seminarium BHP w Tarcach

Tradycyjnie już uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcących się w zawodach technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu uczestniczyli w seminarium „Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarce żywnościowej”.

Pamięci walczących o wolną Polskę

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie..." – przesłanie Zbigniewa Herberta zobowiązuje nas do pielęgnowania przeszłości, która stanowi fundament narodowej tożsamości, kultury i rozwoju. 32 lata po obwieszczeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin uczciły pamięć bohaterów walczących w tym czasie o wolną Polskę, składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie.

95 pływaków w sztafecie memoriałowej

W sobotnie przedpołudnie na jarocińskiej pływalni 95 ochotników w różnym wieku stanęło do Powstańczej Pływackiej Sztafety Memoriałowej. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.