OSTATNI DZIEŃ SŁUŻBY KOMENDANTA

„W imieniu swoim, a także Zarządu Powiatu, a przede wszystkim wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego składam Panu najserdeczniejsze podziękowania za wieloletnią służbę, wytężoną pracę i działalność na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Panie Komendancie, Pana wytrwałość (..), wysiłek, jaki Pan wkładał w wykonywane obowiązki oraz Pana życzliwość były i są nadal bezcenne i nieocenione… I mimo, że żegna się Pan ze służbą, to Pana zasługi dla podniesienia standardów bezpieczeństwa mieszkańców, prestiżu służby i szacunku dla zawodu strażaka pozostaną wytyczną dla Pana następców, a Pana postawa zawodowa na przestrzeni tych wszystkich lat służby – ustanowiła bardzo wysokie standardy, godne naśladowania dla Pana następców”. – mówiła m.in. Lidia Czechak podczas uroczystości zdania służby przez komendanta Kazimierza Cieślaka.

28 stycznia 2019

DZIEŃ PRACOWNIKA PUBLICZNYCH SŁUŻB ZATRUDNIENIA

„Wszystkim Wam pracownikom jarocińskiego Urzędu Pracy w Dniu Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia życzę mnóstwa satysfakcji z pracy i z wykonywanych obowiązków, a przy okazji gratuluję, tak spektakularnych sukcesów, jakim jest chociażby ostatnie wyróżnienie, jakie otrzymał jarociński Urząd Pracy i Wy wszyscy, jego pracownicy z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne pani Elżbiety Rafalskiej” – mówiła Lidia Czechak, Starosta Powiatu Jarocińskiego podczas krótkiej wizyty w jarocińskim Urzędzie Pracy.

28 stycznia 2019

74. ROCZNICA WYZWOLENIA JAROCINA

"Dzisiaj mija 74. rocznica wyzwolenia Jarocina spod okupacji hitlerowskiej i mimo, że minęło już tyle lat i wśród nas jest coraz mniej osób, które były świadkami tamtych wydarzeń, to należy pamiętać, że jest to część historii Jarocina i dlatego dziękuję wszystkim uczniom, kombatantom, samorządowcom i mieszkańcom za to, że mimo tak dojmującego zimna przyszli pod pomnik oddać szacunek uczestnikom tamtych wydarzeń” – mówi LIDIA CZECHAK, Starosta Powiatu Jarocińskiego.

24 stycznia 2019

WYRÓŻNIENIE OD MINISTRA

„Ta nagroda, to potwierdzenie, że jarociński Urząd Pracy pracuje bardzo dobrze i to nie jest tylko ocena Zarządu Powiatu, ale także uznanie samej Minister Elżbiety Rafalskiej. Dodam jeszcze, że jarociński Urząd Pracy jest jedynym z terenu Wielkopolski, który otrzymał takie wyróżnienie ”. – mówi Starosta Lidia Czechak.

24 stycznia 2019

POLICJA - PODSUMOWANIE ROKU 2018

POLICJA - PODSUMOWANIE ROKU 2018. W Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie 23 stycznia br. odbyła się Roczna Odprawa – podsumowująca działania jarocińskiej policji w roku ubiegłym.

23 stycznia 2019

ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Starosta Powiatu Jarocińskiego - Lidia Czechak oraz Katarzyna Szymkowiak, Wicestarosta oddały cześć powstańcom styczniowym z 1863 roku, zapalając symboliczne znicze przy rodzinnym grobowcu dr Józefa Niklewskiego.

22 stycznia 2019

PONAD 2 TYSIĄCE KILOMETRÓW

tyle przejechała już nowa karetka, która od grudnia 2018 jeździ w taborze jarocińskiego SOR. Od momentu przekazania, każdego dnia jeździ w najodleglejsze zakątki powiatu jarocińskiego do pacjentów ratując im życie.

21 stycznia 2019

KOMUNIKATY URZĘDU SKARBOWEGO

Komunikaty Naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarocinie w sprawie deklaracji PIT za 2018r. oraz zwrotu nadpłaty.

21 stycznia 2019

BIAŁY MONTAŻ

Koniec lutego taki termin zakończenia budowy zgłosiła firma, która zajmuje się rozbudową jarocińskiego szpitala. Zaplanowane prace zewnętrzne zostały już całkowicie wykonane. Teraz ekipy robotników pracują wewnątrz budynku. Następnie pozostanie już tylko wyposażenie wszystkich oddziałów w sprzęt.

17 stycznia 2019

SPOTKANIE WICESTAROSTY Z MIESZKAŃCAMI

13 stycznia br. Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego Katarzyna Szymkowiak spotkała się z mieszkańcami miejscowości Gola (gm. Jaraczewo).

PORADNIA DIABETOLOGICZNA

Dobra wiadomość dla osób korzystających z Poradni dla Diabetyków w jarocińskim szpitalu. W roku 2019 będzie ona nadal funkcjonowała i przyjmowała pacjentów. Szpital podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i nie zabraknie pieniędzy na badania...

W JAROCIŃSKIM SZPITALU

795 dzieci przyszło na świat w 2018 roku w jarocińskim szpitalu; wśród nich było 388 dziewczynki i 407 chłopców; od dwóch lat liczba rodzących się chłopców rośnie systematycznie.