W powiecie trwają prace geodezyjne i kartograficzne

Starosta Jarociński informuje, że na terenie powiatu jarocińskiego rozpoczęto prace geodezyjne i kartograficzne, które są wykonywane we współpracy z Głównym Geodetą Kraju. Mają one na celu zbudowanie bazy danych Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu oraz budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach.

Udogodnienia w geodezji

Od dnia dzisiejszego istnieje możliwość płatności kartą płatniczą za zamówione dokumenty w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Jubileusz parafii w Rusku

„400 letnia historia naszej parafii jest bardzo bogata i każdy może zapoznać się z nią sam na specjalnej wystawie przygotowanej przed głównymi drzwiami kościoła” - informuje ks. proboszcz parafii w Rusku Mikołaj Graja.

Uczniowie "Jedynki" bezkonkurencyjni

„Jedynka” najbardziej usportowioną szkołą w Wielkopolsce. W roku szkolnym 2016/17 reprezentacja ZSP nr 1 w Jarocinie uzyskała tytuł NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY W WIELKOPOLSCE.

27 czerwca 2017

Jarociński dzień w Poznaniu

„24 czerwca br. z dumą, honorem i wielką przyjemnością dzieci i młodzież z terenu Powiatu Jarocińskiego zaprezentowała dorobek i historię naszej Małej Ojczyzny, Jarocińskiej Ziemi” – mówi Waldemar Kwieciński, współorganizator i pomysłodawca tego przedsięwzięcia.

27 czerwca 2017

...W OBIEKTYWIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W TARCACH

26 czerwca 2017

Sportowy Jarocin

W klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę w Wielkopolsce – historyczne VI miejsce.

26 czerwca 2017

CZAS NA WAKACJE !

Nadszedł upragniony przez wszystkich uczniów czas – wakacje. W szkołach odbyły się okolicznościowe uroczystości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Jarocińskiego ze Starostą Teodorem Grobelnym na czele

23 czerwca 2017

Konsultacje społeczne

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu jarocińskiego dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

21 czerwca 2017

SZKOŁA CZEKA NA NOWEGO DYREKTORA

Został rozstrzygnięty konkurs na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach.

21 czerwca 2017

UCZNIOWIE „JEDYNKI” SZKOLĄ SIĘ W NIEMCZECH

Marek Sobczak, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 udał się do miejscowości Götz,(Niemcy), gdzie znajduje się Centrum Szkolenia Praktycznego i Wspierania Przedsiębiorczości. W ramach tej wizyty M. Sobczak monitorował projekt finansowany przez program POWER na zasadach programu ERASMUS+. Dzięki temu programowi uczniowie technikum budowlanego mogą odbyć dwutygodniowe praktyki w jednym z najlepszych centrów szkolenia praktykantów w zawodach rzemieślniczych.

16 czerwca 2017

NOWE BOISKO W TARCACH

Dobiegła końca przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Prace budowlane trwały od połowy października 2016 r. prawie do końca maja 2017 r. Koszt inwestycji, to ponad 460 tysięcy złotych, z czego połowa to środki pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

13 czerwca 2017