otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Boisko na jubileusz

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie ma XXV lat. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele placówki przygotowali wspaniałą uroczystość, podczas której szkole nadano imię UNICEF. Z gratulacjami i prezentami dla jubilatów pospieszyli przyjaciele szkoły. Dzieci otrzymały przybory do rysowania, książki, gry, a także ogromny tort urodzinowy. Czek o wartości 15 tys. zł przynieśli włodarze powiatu. Starosta Stanisław Martuzalski i przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski, nie ukrywając wzruszenia, jakie wywołała perfekcyjnie przygotowana część artystyczna, zapewnili o przychylności powiatu dla placówki. Zakomunikowali jednocześnie, że po szeregu inwestycji, które samorządowcy powiatowi zrealizowali wewnątrz szkoły, przekazany na ręce dyrektora placówki Grzegorza Maćkowiaka czek ma zapoczątkować budowę przyszkolnego boiska.

28 maja 2009
Informacje ogólne

Marszałek wyróżnił samorządowców

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski znalazł się w gronie siedmiu wielkopolskich włodarzy powiatów, którzy zostali wyróżnieni Odznaką Honorową za „Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Odznaczenia otrzymali także dwaj inni samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego: wójt gminy Jaraczewo – Dariusz Strugała i radny Rady Powiatu Jarocińskiego – Kasper Ekert.

28 maja 2009
Informacje ogólne

"Dwójkowicze" na Białorusi

W połowie maja delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościła na Białorusi, uczestnicząc w obchodach jubileuszu 100-lecia Państwowego Gimnazjum nr 1 w Stołpach. Współpraca szkół została nawiązana dzięki trwającym od kilku lat kontaktom władz Powiatu Jarocińskiego i Obwodu Stołpce.

22 maja 2009
Informacje ogólne

1000 Euro dla szkoły

W przededniu obchodów jubileuszu XXV- lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie gościli przedstawiciele Fundacji Stichting Samenwerking Veldhoven -  Jarocin. Goście przybyli na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Tacy Sami”. Uroczystym momentem wizyty było przekazanie przez członków Fundacji na rzecz szkoły symbolicznego czeku o wartości 1000 Euro.

20 maja 2009
Informacje ogólne

Terapia nad polskim morzem

Grupa 28 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie przebywała na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu. Terapeutyczny pobyt nad morzem dofinansowany został przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie i Środzie Wlkp., sponsorów prywatnych, jednostki samorządowe oraz przez rodziców uczniów uczestniczących w turnusie. Bogata baza leczniczo - rehabilitacyjna umożliwiła dzieciom skorzystanie z licznych specjalistycznych zabiegów: hydroterapii, fizykoterapeutycznych masaży, inhalacji, gimnastyki ogólnousprawniającej i hipoterapii. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach integracyjno - rozwojowych przy muzyce oraz zajęciach plastycznych.

19 maja 2009
Informacje ogólne

Spotkania biznesowe dla MSP

Poznański Park Naukowo - Technologiczny Fundacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza zaprasza przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw do udziału w spotkaniach biznesowych organizowanych w ramach targów ITM Polska 2009. Projekt realizowany jest przez Enterpise Europe Network  i finansowany ze środków unijnych. Celem akcji jest ułatwienie znalezienia nowych rynków zbytu i kontrahentów firmom z Wielkopolski. Zainteresowani przedsiębiorcy, by wziąć udział w czerwcowych targach w Poznaniu, muszą zarejestrować się do 28 maja br. na http://www.ppnt.poznan.pl/een/itm.
Pobierz więcej informacji Pobierz więcej informacji (71.72 KB)

19 maja 2009
Informacje ogólne

Najlepsi w kategorii bibliotek powiatowych

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zajęła I miejsce w kategorii bibliotek powiatowych w konkursie „Czytanie – moja pasja”, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 maja w kaliskim ratuszu podczas obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

19 maja 2009
Informacje ogólne

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o pandemii

Zagrożenie wystąpienia pandemii grypy wywołanej wirusem A/H1N1 było przedmiotem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie, które odbyło się w siedzibie starostwa.

15 maja 2009
Informacje ogólne

Fundusze Europejskie dla środowisk wiejskich

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zaprasza przedstawicieli środowisk wiejskich na spotkanie dotyczące możliwości skorzystania z Funduszy Europejskich. Spotkanie odbędzie się 29 maja w restauracji „Dziupla” w Jarocinie.

14 maja 2009
Informacje ogólne

O miłości...- wierszem

29 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Przedsięwzięcie zorganizowano pod patronatem Starostwa Powiatowego w Jarocinie i Gazety Jarocińskiej.

14 maja 2009
Informacje ogólne

Komputery i serwer dla powiatu

Ponad 30 tys. zł pozyskało Starostwo Powiatowe w Jarocinie na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego oraz oprogramowania ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotację przyznał Sejmik Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Nowy, bardziej wydajny sprzęt usprawni pracę i przyczyni się do szybkiego załatwiania spraw w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Wydziale Budownictwa i Środowiska – mówi starosta Stanisław Martuzalski.

12 maja 2009
Informacje ogólne

Dobra zabawa po europejsku

Kolorowo, wesoło i międzynarodowo – tak można podsumować imprezę zorganizowaną na jarocińskim rynku z okazji 5. rocznicy uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. Sobotni piknik przyciągnął mieszkańców powiatu jarocińskiego, którzy doskonale się bawili, m.in. startując w konkursach, za udział w których otrzymywali europejskie upominki.

11 maja 2009
×