Złoto dla "Białej Tygrysicy"

Reprezentantka MUKS Białe Tygrysy, juniorka Anna Zbawiona, została złotą medalistką jednej z edycji Pucharu Świata, Dutch Open 2016. W holenderskim Eindhoven, oprócz Ani, dobre wyniki osiągnęły również juniorka Zuzanna Kaczmarek i kadetka Martyna Stasik, zajmując 5. lokaty.

15 marca 2016

Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną

Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną będzie jedna z atrakcji niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w Żerkowie.

14 marca 2016

Kolejne środki na rewaloryzację

Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zasilą budżet Powiatu Jarocińskiego. Tym razem samorząd pozyskał 96 tys. zł na rewaloryzację zabytkowego parku w Kotlinie.

14 marca 2016

Bank inicjatyw kulturowych w Kotlinie

„Bank inicjatyw kulturowych mieszkańców Gminy Kotlin” to jedna z wielu propozycji Domu Kultury w Kotlinie.

Zespół Szkół Specjalnych na Przeglądzie Artystycznym

Uczniowie należący do grupy teatralnej TACY SAMI wzięli udział w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Placówek Kształcenia Specjalnego Leszno 2016. Zaprezentowali tam przedstawienie „IDŹ POD PRĄD … DOPÓKI MIŁOŚĆ JEST W NAS”

Oblężenie "Dwójki" podczas Drzwi otwartych

4 – 5 marca 2016 r. odbyły się Drzwi Otwarte w ZSP nr 2 w Jarocinie. Oprócz gimnazjalistów z powiatu jarocińskiego, do „dwójki” przyjechali również uczniowie z ościennych powiatów. W sumie przez dwa dni szkołę odwiedziło 726 gimnazjalistów.

Jarmark Wielkanocny w Żerkowie

Kolejny Jarmark Wielkanocny, tym razem odbędzie się w Żerkowie. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Wsparcia i Rozwoju "Antrejka" przy współpracy samorządu Powiatu Jarocińskiego.

10 marca 2016

Jarocin Festiwal 2016: znamy daty występów tegorocznych artystów!

To będzie bez wątpienia jeden z najciekawszych i najmocniej obsadzonych festiwali w Jarocinie w historii. Choć line-up imprezy nie jest jeszcze do końca skompletowany już teraz wygląda niezwykle ciekawie. Dzisiaj organizatorzy ujawnili dokładne daty występów dotychczas ogłoszonych artystów. Jednodniowe bilety festiwalowe trafią do sprzedaży w poniedziałek, 14 marca.

Dzień Bezpłatnych Porad w ZSS

12 marca 2016 roku w godzinach 9.00 – 12.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie po raz kolejny zostanie zorganizowany Dzień Bezpłatnych Porad dla dzieci w wieku 0 – 6 lat z zaburzeniami rozwoju.

Wymierzcie wyrok osądzonym

Wymierzcie wyrok oskarżonym! Tymi słowami narrator inscenizacji zachęcił widownię zgromadzoną w auli ZSP nr 1 w Jarocinie do chwili refleksji nad historią. Mimo młodego wieku zaproszeni gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły gospodarza doskonale zdają sobie sprawę z fałszowania wielu procesów sądowych, jakie miały miejsce w komunistycznej Polsce.

Piórem malowane

Warsztaty dziennikarskie, uroczysta gala i spotkanie autorskie podsumują realizację projektu "Piórem malowane, czyli Młodzi Twórcy Literatury". Finał przedsięwzięcia odbędzie się 10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

04 marca 2016

Wczoraj sądzący - dziś osądzeni

W obchody Roku Żołnierzy Wyklętych włączyła się także społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

04 marca 2016