Znamy wyniki matur w naszych szkołach

461 maturzystów ze szkół prowadzonych przez Powiat Jarociński może cieszyć się pozytywnym wynikiem na tegorocznej maturze. Zdawalność w naszych szkołach kształtuje się na poziomie 80,03 %. To wynik lepszy niż średnia krajowa (74%) i lepszy niż średnia w Wielkopolsce (72%). Gratulujemy!!!

02 lipca 2015

Wystawa Sztuki Ludowej już w niedzielę

Wystawa Sztuki Ludowej jest nieodłącznym elementem Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Twórcy pod szyldem Powiatu Jarocińskiego zaprezentują swe piękne wyroby rękodzielnicze w najbliższą niedzielę od godz. 17.00 na terenie Jarocin Sport.

02 lipca 2015

Zawodowcy w jarocińskim technikum

„Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” to projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego liderem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a partnerem Politechnika Poznańska. W realizację zadań projektowych aktywnie włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

01 lipca 2015

Aktywna środa

Kolejna "Środa z funduszami" przyciągnęła do jarocińskiego starostwa przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obszarze aktywizacji społecznej i zawodowej.

01 lipca 2015

Apteczki WOŚP dla ZSS w Jarocinie

Dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych w Jarocinie znalazły się w gronie najaktywniejszych uczestników Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP.

30 czerwca 2015

Dodatkowe środki na zwalczanie bezrobocia

Kolejne działanie Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie przynosi efekty. Placówka otrzyma dodatkowe 226,8 tys. zł. na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w wieku 30-50 lat.

29 czerwca 2015

Wakacje rozpoczęte

2700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego rozpoczęło dziś wakacje.

Jarociniacy na PaT-cie

11 tys. osób wzięło udział w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT. Wśród nich byli także uczniowie z klas o przysposobieniu policyjno – prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Muzyka, śpiew, taniec, spektakle jednym słowem pasja opanowała Stadion Narodowy w Warszawie.

Chrzan biega

Zapraszamy w niedzielę 28 czerwca na XXV Jubileuszowy Festyn Rekreacyjno - Sportowo - Biegowy Lato Chrzańskie 2015.

5 milionów dla powiatu

Świetna wiadomość - kolejne 5,1 mln zł zasili budżet powiatu jarocińskiego. Dziś starosta Bartosz Walczak i wicestarosta Mikołaj Szymczak podpisali w Poznaniu umowę, na podstawie której zrefundowane zostaną koszty poniesione na przebudowę wiaduktów w Jarocinie. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki temu na terenie naszego powiatu będzie można zrealizować kolejne inwestycje

Weekend z folklorem

Już 3 lipca rozpoczną się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tym roku na ziemi jarocińskiej wystąpi 12 zespołów w tym ze Słowenii, Macedonii, Czech i Słowacji.

Niezapomiany Mieszków

W najbliższą niedzielę odbędzie się druga edycja wydarzenia "(Nie)zapomniane miasto Mieszków". Organizatorzy przedsięwzięcia chcą przypomnieć historyczną chwilę, kiedy to w czerwcu 1777 roku miejscowości nadano prawa miejskie.