Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się VII Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne. Gośćmi szkoły byli uczniowie klasy integracyjnej Gimnazjum nr 5 w Jarocinie. Zadania rozwiązywane przez uczniów nawiązywały do realizowanego w szkole kolejnego projektu UNICEF – „Wszystkie Kolory Świata”.

10 grudnia 2014

Połowinki w "Jedynce"

Uczniowie klas 2 Liceum Ogólnokształcącego i 3 Technikum świętowali półmetek nauki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Do wspólnej zabawy zaprosili Dyrekcję, Wychowawców i Rodziców, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości.

09 grudnia 2014

Sukces recytatorski naszej uczennicy

Ania Stachowiak – uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu recytatorskiego „Legendarni i tragiczni”, który odbędzie się na początku przyszłego roku w Instytucie Filologii Polskiej UAM.

09 grudnia 2014

Złoty jubileusz ogniska muzycznego

Społeczne Ognisko Muzyczne w Jarocinie obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się okolicznościowy koncert, podczas którego zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele skupieni w Ognisku. Z życzeniami do złotych jubilatów przybyli przedstawiciele władz samorządowych, wśród których był wicemarszałek województwa wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski, starosta jarociński Bartosz Walczak i burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych

8 stycznia w jarocińskim starostwie odbędzie się spotkanie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu jarocińskiego. Na spotkanie zaprasza Wielkopolska Rada Koordynacyjna Wielkopolski Związek Organizacji Pozarządowych w Poznania (WRK). Celem narady będzie wypracowanie analizy SWOT do strategii współpracy organizacji pozarządowych i samorządu.

Wierny tradycji

Jarociński regionalista – Andrzej Gogulski – autor historycznych publikacji został odznaczony Medalem „Wierni Tradycji”. Wyróżnienie przyznane zostało na wniosek Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19r.

Kolejna publikacja historyczna

Druga książka autorstwa Andrzeja Gogulskiego ukazała się na jarocińskim rynku wydawniczym. „Czas Wojny! Fotografie, dokumenty i wspomnienia jarociniaków” to tytuł publikacji przygotowanej z okazji 100-ej rocznicy wybuchu I wojny światowej i 75- rocznicy wybuchu II wojny światowej. Spotkanie z autorem książki zaplanowano na 14 grudnia na godz. 16 w sali kominkowej Pałacu Radolińskich w Jarocinie.

04 grudnia 2014

Album i wystawa fotografii o powiecie

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zainicjowało prace związane z wydaniem albumu fotograficznego „Powiat Jarociński”. Album wchodzi właśnie na rynek wydawniczy, a piękne zdjęcia autorstwa Marka Chwistka można podziwiać na wystawie w jarocińskim Pałacu Radolińskich.

04 grudnia 2014

Seminarium BHP

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach uczestniczyli w I części seminarium na temat „Bezpieczeństwa i higieny pracy w sektorze żywnościowym”.

03 grudnia 2014

Szerokopasmowy Internet

W wybranych miejscowościach Powiatu Jarocińskiego realizowany będzie projekt budowy sieci szerokopasmowych. W okresie od grudnia 2014 do stycznia 2015 roku przedstawiciele Inwestora będą pozyskiwać zgody dysponenckie na bezpłatne wykonanie przyłączy światłowodowych. Wszystkie koszty związane z realizacją Inwestycji ponosi spółka Easyhost.

03 grudnia 2014

Z gratulacjami do burmistrza

Starosta Bartosz Walczak pogratulował nowemu burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu objęcia urzędu. Wczoraj, podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej Jarocina odbyło się oficjalne zaprzysiężenie burmistrza Jarocina.

02 grudnia 2014