Porozmawiajmy o kulturze

W Pałacu Radolińskich odbyły się dwudniowe spotkania w ramach projektu Jarociński Kongres Kultury. Zaproszono na nie przedstawicieli instytucji kultury, organizacji działających na polu kultury, władze samorządowe, aktywistów. Spotkanie jest otwarte, dlatego organizatorzy zapraszają też wszystkich mieszkańców.

02 grudnia 2014

Karol Matuszak - przewodniczącym rady

Rada Powiatu Jarocińskiego wybrała dziś przewodniczacego. Został nim doświadczony samorządowiec Karol Matuszak.

27 listopada 2014

Bartosz Walczak nowym starostą jarocińskim

Bartosz Walczak - szef kampanii wyborczej Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska, które zdobyło największą liczbę mandatów w Radzie Powiatu Jarocińskiego V kadencji został starostą jarocińskim.

27 listopada 2014

Autyzm - poznać, zrozumieć, pomóc

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W JAROCINIE ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ Autyzm - poznać, zrozumieć, pomóc. 4 grudnia 2014, godz. 10:00 - 13:00 w siedzibie Południowej Oficyny Wydawniczej, ul. Kasprzaka 1a

24 listopada 2014

Dyżury Mobilnych Punktów Informacyjnych

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

21 listopada 2014

Nie daj sie nabrać? Sprawdź zanim podpiszesz

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

21 listopada 2014

Fotograficzny manifest praw dziecka

W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

20 listopada 2014

Fundusze Unijne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na spotkanie informacyjne -

13 listopada 2014

Otworzyli drogę powiatową Cielcza-Radlin-Stęgosz

Dziś przy remizie strażackiej w Cielczy odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Cielcza - Radlin - Stęgosz.

12 listopada 2014

Patriotycznie w Mieszkowie

W Mieszkowie uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. W patriotycznych obchodach uczestniczyła delegacja samorządu Powiatu Jarocińskiego ze starostą Mikołajem Szymczakiem i Przemysławem Musielakiem - członkiem Zarządu Powiatu.

12 listopada 2014

Kolejne środki na powiatowe inwestycje

Kolejne dofinansowanie zrealizowanej przez powiat jarociński przebudowy wiaduktów w Jarocinie jest w zasięgu ręki. Wniosek samorządu Powiatu Jarocińskiego znajduje się na pierwszym miejscu listy rankingowej kończącej się perspektywy unijnej (WRPO na lata 2007-2013). Kiedy na konto powiatu wpłynie wnioskowana przez nas kwota – ponad 5 mln zł, okaże się, że ta ogromna inwestycja, jaką była przebudowa wiaduktów zrealizowana została prawie w całości, bo w 95% przy udziale pozyskanych przez powiat funduszy – poinformował podczas konferencji prasowej starosta Mikołaj Szymczak. Dodatkowo na koncie powiatu znajdą się środki, które będzie można wykorzystać na realizację kolejnych inwestycji – dodał z zadowoleniem włodarz powiatu.

10 listopada 2014

Zawodowe szkolenie dorosłych i odnawialne źródła energii

Program Leonardo da Vinci umożliwia poszerzenie kompetencji zawodowych. Z tej możliwości skorzystali nauczyciele ZSP-B w Tarcach a ostatnio również dyrektor Sławomir Adamiak.

10 listopada 2014