Uwaga na silne mgły

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zbliżającymi się trudnymi warunkami pogodowymi. Już dziś od godz. 22.00 prognozuje się mgły ograniczające widzialność do 100 m.

03 listopada 2015

Powiat chce wesprzeć przebudowę drogi Jarocin - Wola Książęca

Rada Powiatu Jarocińskiego wyraziła zgodę na udzielenie pomocy finansowej Gminie Jarocin. Samorząd powiatu zamierza wesprzeć w 2016 roku przebudowę drogi gminnej Jarocin – Wola Książęca kwotą 2 mln zł.

Festyn z Margaret

Warsztaty ekologiczne, animacje i konkursy z nagrodami to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach festynu Zakładu Gospodarki Odpadami. Gwiazdą imprezy zaplanowanej na 8 listopada będzie Margaret.

Wybiegali brązowe krążki

3 miejsce wśród drużyn z 38 szkół zajęli lekkoatleci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie biorących udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Recital Ireny Santor

Punkt widzenia to recital Ireny Santor, który odbędzie się 10 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Nosowska w Jarocinie

Niezwykły koncert odbędzie się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Na jednej scenie pojawi się Nosowska, Muchy oraz Blue Deep Shorts. Impreza zaplanowana jest w ramach obchodów Dni Patrona Miasta, dokładnie 11 listopada w Święto Niepodległości.

Szkolili się z AAC

Miesiąc październik w tym roku jest Międzynarodowym Miesiącem AAC czyli wspomagania i alternatywnych sposobów porozumiewania się. W tym zakresie szkolili się nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

29 października 2015

Warsztaty kosmetyczne w Poznaniu

Już po raz drugi uczennice III klasy Technikum Usług Fryzjerskich uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Dziewczęta szkoliły się z „Zastosowania mezoterapii bezigłowej w gabinecie kosmetycznym”.

29 października 2015

Bibliotekarski benefis

Nietuzinkowy charakter miał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych obchodzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Paniom Bibliotekarkom zorganizowano Benefis, podczas którego wszyscy chętni mogli złożyć życzenia.

28 października 2015

Kolejny kongres kultury

Kolejna sesja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który zaplanowano od 29-31 października w całości poświęcona zostanie edukacji kulturalnej. Uczestnicy kongresu będą mogli przyjrzeć się innym organizacjom, które wdrożyły bądź wdrażają programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

28 października 2015

Dodatkowe środki na badania w jarocińskim szpitalu

Bardzo dobrą wiadomość dla kobiet przekazał dziś podczas konferencji prasowej starosta Bartosz Walczak.

23 października 2015

Z Brzostowa do Panienki już oficjalnie

Przebudowana droga powiatowa z Brzostowa przez Zalesie do Panienki jest już oficjalnie otwarta.

22 października 2015