Wybory Samorządowe 2014

Tutaj znajdziesz informacje na temat zbliżających się wyborów samorządowych 2014

29 sierpnia 2014

Zaczarowana noc w bibliotece

Pałac Radolińskich, w którym mieści się biblioteka, zamienił się z piątku na sobotę w Krainę Czarów z książki Lewisa Carrolla. Dla 55 ochotników nocnych atrakcji biblioteczny Biały Królik zostawił ślady i wskazówki, po których dzieci wraz z opiekunkami podążały do sal, a tam czekały na nich zaczarowane zadania.

27 sierpnia 2014

Podziękowali za tegoroczne plony

Na Dożynki Diecezjalno - Powiatowo - Gminne do Żerkowa przybyły delegacje z 33 dekanatów Diecezji Kaliskiej oraz gmin powiatu jarocińskiego. Wszystkie z wieńcami z tegorocznych plonów.

Tłumy na koncercie Pectusa w Żerkowie

Koncert zespołu Pectus, który był gwiazdą tegorocznych dożynek organizowanych przez Diecezję Kaliską oraz samorządy: Powiatu Jarocińskiego i Gminy Żerków przyciągnął tłumy publiczności. I nie przeszkodziły temu ani ciemne chmury, które na moment rozpostarły się nad Żerkowem, ani drobny deszczyk, który w końcu spadł z nieba.

Dożynkowi starostowie

Starostami Dożynek Diecezjalno - Powiatowo - Gminnych w Żerkowie byli Wiesława Bernat z Żółkowa oraz Kazimierz Grześkowiak z Miniszewa.

25 sierpnia 2014

Piękne wieńce z tegorocznych zbóż

Podczas dożynek w Żerkowie można było podziwiać kilkadziesiąt wieńców uplecionych z tegorocznych zbóż. Wieniec Powiatu Jarocińskiego wykonała Barbara Pielucha z Wojciechowa - radna Gminy Jaraczewo.

Happening gitarowy

23 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników gitary na jarociński Rynek na Happening Gitarowy. Zagrać może każdy – wystarczy instrument i dobre chęci. Uczestnicy happeningu wspólnie wykonają przebój The Passenger Iggy'ego Popa.

21 sierpnia 2014

Aura sprzyja inwestycjom

Powiatowi drogowcy korzystają ze sprzyjającej inwestycjom aury. Największym przedsięwzięciem jest realizowana od kilku miesięcy przebudowa drogi Cielcza - Radlin – Stęgosz.

21 sierpnia 2014

Starostowie wybrani, wieniec upleciony

Starostami tegorocznych dożynek Diecezjalno – Powiatowo – Gminnych w Żerkowie będą Wiesława Bernat z Żółkowa i Kazimierz Grześkowiak z Miniszewa. Powiatowy wieniec upleciony z tegorocznych zbóż przygotowany został przez Barbarę Pieluchę z Wojciechowa.

20 sierpnia 2014

Bezpłatny dostęp do Internetu w bibliotekach

Pracownicy i użytkownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, zarówno biblioteki głównej jak i wszystkich filii bibliotecznych mają zapewniony darmowy dostęp do Internetu. Mieszkańcy mają do dyspozycji łącznie 28 stanowisk komputerowych z podłączonym Internetem.

Ruszyły prace w Kotlinie

Ruszyły prace związane z przebudową budynku w Kotlinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Zgodnie z rozstrzygniętą procedurą przetargową powiatową inwestycję realizuje miejscowe Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Stanisław Hadrzyński, które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę.

"Pectus" na dożynkach w Żerkowie

Grupa "Pectus" będzie gwiazdą tegorocznych dożynek współorganizowanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę - 24 sierpnia o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Żerkowie.