Rajd "Pod Parasolami"

Kolejny XXIV Rajd „Pod Parasolami” za nami. Rajd przebiegał trasą z Cerekwicy i Noskowa do Ruska. Uczestniczyły nim dzieci i młodzież z siedmiu szkolnych drużyn rajdowych z MOW Cerekwica, SP Gola 1, SP Gola 2, PDD Góra, SP Góra, ZS nr 6 Jarocin, SP Żerków.

13 października 2015

Zgłoś kandydata do nagrody starosty

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Dotychczas zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane było w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent. W tym roku do grona zasłużonych dołączy osoba wyróżniona w nowej kategorii: rolnictwo.

12 października 2015

Inwestycja odebrana

Droga z Brzostowa do Panienki została przebudowana zgodnie z planem. Dziś inwestor - samorząd powiatu jarocińskiego dokonał odbioru inwestycji.

12 października 2015

Szpital podnosi standardy

Jarociński szpital ubiega się o akredytację Centrum Monitorowania Jakości będącego jednostką Ministerstwa Zdrowia. Akredytacja przede wszystkim wpłynie na podniesienie standardu jarocińskiej lecznicy poprzez poprawę jakości pracy i świadczonych usług medycznych.

09 października 2015

Dołącz do drużyny SuperW

Chcesz zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Dołącz do jarocińskiej drużyny SuperW!

09 października 2015

Trzeba inwestować w lokalnych przedsiębiorców

Potrzebny nam inwestor, ale nie możemy zapominać o naszych lokalnych przedsiębiorcach - uważa starosta Bartosz Walczak, który spotkał się dziś z właścicielami kilku firm współpracujących z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie.

06 października 2015

Dzień muzyki w Tarcach i Jarocinie

Od 1975 roku - 1 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. W akcję od 15 lat włącza się Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, gdzie co roku organizowane są koncerty.

05 października 2015

Urodziny Biblioteki

Jarocińska biblioteka kończy 70 lat. W związku z tym w niedzielę - 18 października bibliotekarki zapraszają wszystkich swoich czytelników, sympatyków i przyjaciół na urodziny.

02 października 2015

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską i promocję książki "Turniej cieni". Spotkanie odbędzie się 10 października o godz. 16 w Pałacu Radolińskich (sala kominkowa).

02 października 2015

Uwaga na syreny alarmowe

W dniach 13-15 października 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające ogłoszenie alarmu oraz odwołanie alarmu.

01 października 2015

Starosta z interwencją w Golinie

Mieszkańcy Goliny skarżą się na firmę, która buduje światłowód w pasie drogi powiatowej - ul. Wolności w Golinie. Starosta Bartosz Walczak interweniuje, chcąc by firma w ramach rekompensaty zamontowała na drodze próg zwalniający.

01 października 2015

"Środa" dla szkół i uczelni

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami…”. Tym razem przedsięwzięcie skierowane jest do przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych.

29 września 2015