WYSTAWA MOBILNA

Od 2 lipca mobilna wystawa poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu pt.: "... Zaczęło się w Jarocinie" jest prezentowana w Żerkowie w tamtejszej szkole.

05 lipca 2018

AUDYCJA RADIOWA - 29 CZERWIEC 2018

Kolejna audycja WIEŚCI z POWIATU JAROCIŃSKIEGO - wywiad ze Starostą Teodorem Grobelnym i Stanisławem Martuzalskim..

04 lipca 2018

UMOWA Z WOJEWODĄ PODPISANA

W dniu dzisiejszym (3 lipca br.) w Poznaniu w obecności Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego i Wicestarosty Mirosława Drzazgi - została podpisana umowa w ramach "Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019".

03 lipca 2018

REMONT MOSTU W MAGNUSZEWICACH

W związku z rozpoczętą przebudową mostu w Magnuszewicach od dnia 26 czerwca 2018 r. wprowadza się zmianę organizacji ruchu spowodowaną koniecznością zamknięcia drogi przez rzekę Lutynię.

02 lipca 2018

JUBILEUSZ ORKIESTRY Z ŻERKOWA

Jubileusz 25-lecia Orkiestry Dętej Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie połączony z II Festiwalem Orkiestr Dętych w Żerkowie.

27 czerwca 2018

60. SESJA RADY POWIATU

21 czerwca br. odbyła się 60. Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego. Burzowo było zarówno podczas obrad, jak i na zewnątrz, bo w tym samym czasie nad Jarocin nadciągnęła gwałtowna ulewa...

22 czerwca 2018

Kontrole w zakresie bioasekuracji

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarocinie, przypomina o trwających na terenie powiatu jarocińskiego kontrolach w zakresie bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących świnie.

20 czerwca 2018

SUKCES UCZENNIC z ZSP nr 1

Martyna Hybiak i Monika Sobkowiak, uczennice Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, zostały laureatkami XLVII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego, zajmując w nim III i IV miejsce.

19 czerwca 2018

KOMUNIKAT MINISTERSTWA CYFRYZACJI

1 czerwca Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę, która umożliwia rodzicom zarejestrowanie narodzin dziecka online – bez konieczności wizyty w urzędzie.

19 czerwca 2018

800 LAT PARAFII W SIEDLEMINIE

Z okazji 800-lecia parafii p.w. św. Mikołaja Biskupa została odprawiona msza święta w intencji parafian przez biskupa Łukasza Buzuna. Na uroczystości rocznicowe zaproszony został również Starosta Teodor Grobelny i Przewodniczący Rady Powiatu – Jan Szczerbań. Powstanie parafii w Siedleminie datuje się na rok 1218.

18 czerwca 2018

STAROSTOWIE Z CAŁEGO WOJEWÓDZTWA

STAROSTOWIE Z CAŁEGO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ZJECHALI NA KONWENT STAROSTÓW Po raz drugi Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego odbył się w Powiecie Pleszewskim. Zjazd starostów zorganizowano w Zawidowicach. Obrady trwały dwa dni w Konwencie aktywnie uczestniczył Starosta Powiatu Jarocińskiego Teodor Grobelny

14 czerwca 2018

WAŻNE - AWARIA SYSTEMU

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP.

12 czerwca 2018