Integracyjny balik

Uczniowie z ZSS w Jarocinie po raz kolejny zostali zaproszeni na bal karnawałowy zorganizowany przez młodzież z ZSP nr 1 w Jarocinie. Impreza odbyła się 9 lutego 2016 r., a towarzyszyły jej ciepłe słowa, życzliwe spojrzenia, głośna muzyka, tańce, wspólne zabawy.

09 lutego 2016

Obwieszczenie Starosty Jarocińskiego

Starosta Jarociński działając na podstawie art. 24 ust. 2a ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015r. poz. 520 ze zmianami) w nawiązaniu do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2015r. w sprawie ustalenia granic niektórych miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, ustalenia granic oraz zmiany nazw i siedzib władz niektórych gmin (Dz. U. z 2015r. poz. 1083) zawiadamia o dokonaniu zmian w ewidencji gruntów i budynków dotyczących gminy Jaraczewo.

Szpital się zmienia

Kolejne inwestycje czekają jarociński szpital. Planowana modernizacja ma na celu dostosowanie oddziałów: ginekologiczno – położniczego i noworodkowego, chorób wewnętrznych z łóżkami kardiologicznymi oraz dziecięcego, do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia. Dzięki inwestycji w placówce powstanie oddział opieki paliatywnej i wygospodarowane zostanie odpowiednie miejsce dla uruchomienia stacji dializ.

Maria Kaczyńska patronką Domu Pomocy Społecznej

Prezydentowa Maria Kaczyńska będzie patronką Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Taką decyzję podjęli jednogłośnie samorządowcy Powiatu Jarocińskiego podczas ostatniej sesji rady.

Podium dla Zespołu Szkół Specjalnych

Jak co roku na początku lutego reprezentacja uczniów z jarocińskiego Zespołu Szkół Specjalnych wzięła udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym. Przedsięwzięcie promujące bezpieczny Internet odbyło się w Ostrowie Wlkp.

8 lutego 2016

Uczennica Dwójki w finale olimpiady teologicznej

Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych nr 2 w Jarocinie – Monika Adamska awansowała do etapu ogólnopolskiego XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”.

01 lutego 2016

Dotacje na aktywizację bezrobotnych

Jesteś osobą bezrobotną i chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, możesz pozyskać dotację z Powiatowego Urzędu Pracy.

01 lutego 2016

Publiczny transport

Trwają prace związane z funkcjonowaniem publicznego transportu osób po 1 stycznia 2017 r.

29 stycznia 2016

Refundacja dla pracodawców

Pracodawcy mogą ubiegać się o refundację kosztów wynagrodzenia i składki ZUS dla bezrobotnych do 30 roku życia. W tym celu należy złożyć wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy.

28 stycznia 2016

Uhonorowani przez Kombatantów

Członkowie Związku Kombatantów R.P. i Byłych Więźniów Politycznych w rocznicę wyzwolenia Jarocina zorganizowali spotkanie, które było okazją do uhonorowania osób szczególnie zaangażowanych w działalność organizacji.

27 stycznia 2016

71 lat wolności

W 71. rocznicę wyzwolenia Jarocina, 24 stycznia, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wraz z przedstawicielami związków kombatanckich, jednostki wojskowej i harcerzy złożyły kwiaty przy pomniku Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945 w Parku Zwycięstwa.

25 stycznia 2016

115 tys. zł dla organizacji pozarządowych

Blisko 115 tys. zł z budżetu powiatu jarocińskiego wesprze działalność organizacji pożytku publicznego w tym roku. Samorząd rozstrzygnął konkurs ofert w zakresie kultury, sportu, promocji zdrowia i wspierania osób niepełnosprawnych.

19 stycznia 2016