Wypieki w "Marcinku"

Uczniowie klasy trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSP1 odwiedzili Przedszkole Nr 5 „Marcinek” z Oddziałami Integracyjnymi w Jarocinie. Jak co roku młodzież wraz z przedszkolakami wypiekała rogale na święto Patrona Przedszkola.

10 listopada 2014

Startuje Akademia Darta

17 listopada startują zajęcia w pierwszej w Polsce Akademii Darta w Jarocinie działającej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

10 listopada 2014

Minister nagrodził Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie został doceniony nagrodą Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Uznanie ministra podziela także starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który złożył na ręce dyrektora PUP w Jarocinie Grzegorza Fenglera gratulacje dla całej załogi.

Dofinansowanie coraz bliżej

Coraz bliżej do pozyskania przez Powiat Jarociński środków na przebudowę drogi z Brzostowa przez Panienkę do granicy powiatu z powiatem średzkim. Aplikacja znalazła się na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach NPPDL. Ostateczna lista projektów wyłonionych do dofinansowania zostanie ogłoszona przez wojewodę do 30 listopada 2014 r.

Posprzątali groby

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach posprzątali na cmentarzu Mauzoleum poległych.

Jubileusz Sanepidu

Jubileusz 95-lecia Służb Sanitarnych w Polsce i 60-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej był okazją do złożenia życzeń i gratulacji pracownikom jarocińskiego Sanepidu. W uroczystości wziął udział Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu - Andrzej Trybusz. Z życzeniami do jubilatów pospieszli także starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga.

03 listopada 2014

Mobilne Punkty wróciły

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

03 listopada 2014

Powiat finansuje remont ulicy Zacisznej

Trwa remont drogi na ul. Zacisznej w Jarocinie. Inwestycja Gminy Jarocin realizowana jest przy znacznym udziale pomocy finansowej Powiatu Jarocińskiego. Zgodnie z porozumieniem powiat dokłada gminie 850 tys. zł.

28 października 2014

Złoty Adrian z powiatu jarocińskiego

Adrian Włodarczyk z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobył złoty medal podczas finału Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Wynikiem 6,50m w skoku w dal zdeklasował swoich rywali.

Konkurs "Lekcje z ZUS"

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego przygotowanego przez ZUS, który skierowany jest do szkół i uczniów ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Biuro Rzeczy Znalezionych

Kluczyki samochodowe, telefony komórkowe, rowery – to zguby czekające na swoich właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych, funkcjonującym przy Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Cały powiat czyta dzieciom

„Nasz zwierzyniec” Janiny Grali był czytany w trzynastu bibliotekach publicznych w powiecie jarocińskim . W tym roku czytającym gościem był pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin, które było partnerem akcji.