Kliknij po książkę

„Kliknij po książkę” – to nazwa projektu, na realizację którego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin wykonująca także zadania biblioteki powiatowej pozyskała 20.000 zł. Dotacja pozwoli na doposażenie 3 filii bibliotecznych w nowe komputery. Dzięki temu do końca 2014 r. wszystkie filie biblioteczne będą obsługiwały czytelników drogą elektroniczną.

06 listopada 2012

Wywieśmy flagi narodowe

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości - najważniejsze polskie święto narodowe. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu  wywalczyli wolność. Oddajmy hołd niepodległościowym bohaterom wywieszając flagi narodowe na swoich domach – zachęca do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości starosta jarociński Mikołaj Szymczak.

05 listopada 2012

Sukces kulturysty z "Dwójki"

Krzysztof Masztalerz, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajął wysokie - 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness. Impreza odbyła się 20 października w Mińsku Mazowieckim, a Krzysztof był debiutantem na tego typu zawodach.

05 listopada 2012

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Wczoraj w starostwie odbyły się konsultacje z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Jarocińskiego. Konsultacje dotyczyły projektu rocznego oraz wieloletniego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

Bezpłatne badania

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań ciśnienia krwi, EKG, PSA, a także cholesterolu i cukru we krwi. Badania wykonywane będą od 5 listopada do 8 grudnia 2012r. w jarocińskim szpital. Przedsięwzięcie finansowane jest z budżetu powiatu jarocińskiego.

Podziękowania dla powiatu

W październiku, w Pałacu w Tarcach odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej zatytułowany „Papieskie śpiewanie”. Podczas imprezy Ireneusz Lamprecht – sekretarz powiatu odebrał od organizatorów konkursu: Parafii w Twardowie i Gimnazjum w Woli Książęcej podziękowania dla naszego samorządu za wspieranie imprezy.

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Powstańcza lekcja patriotyczna

W przededniu Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie mieli okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji patriotycznej, którą zafundowali im członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich im. gen. Stanisława Taczaka z Mieszkowa.

30 października 2012

Odznaczeni za zasługi dla kolarstwa

Dwóch Jarociniaków: Romuald Gruchalski i Robert Mikler otrzymało odznaczenia „Za Zasługi dla Rozwoju Polskiego Związku Kolarskiego”. Wyróżnienia zostały wręczone dziesięciu Wielkopolanom w trakcie sprawozdawczo-wyborczego zebrania Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu.

30 października 2012

Folklor ze smakiem

Co ma wspólnego białe kwaśne na golonce z golińską „Snutką” haftowaną przy dźwiękach kapeli folklorystycznej? Ano to, że wszystkich tych elementów „kosztowano” podczas Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, który odbył się pod koniec października w Jarocinie i Potarzycy. Impreza, która integruje środowiska związane z kultywowaniem tradycji regionalnych wspierana jest środkami pochodzącymi z budżetu Powiatu Jarocińskiego.

Nową ścieżką bezpieczniej

Ścieżka rowerowa łącząca Jarocin z Mieszkowem została otwarta w miniony piątek. 6 kilometrowa inwestycja jest jedną z ważniejszych w ruchu rowerowym powiatu jarocińskiego. Pozwala bezpiecznie ominąć drogę krajową nr 11. Przedsięwzięcie kosztowało 2.350.000 zł. Gmina Jarocin zrealizowała inwestycję w porozumieniu z poznańskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Poświęcenia ścieżki dokonali proboszcz parafii w Cielczy ks. Krzysztof Rozmiarek i proboszcz parafii w Mieszkowie ks. Eugeniusz Kiszka.

N Jak Nadwarciańska droga św. Jakuba

Kolejne spotkanie w ramach Turystycznego Alfabetu Regionu odbędzie się 14 listopada 2012 roku o godz. 17 w Czytelni „Pod Ratuszem”. Tym razem tematem będzie „N jak Nadwarciańska droga św. Jakuba”, o której opowiadać będą państwo Jolanta i Zbigniew Janczakowie.

Organizatorami przedsięwzięcia są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin Filia nr 1 „Pod Ratuszem” oraz Jarocińskie Centrum Informacji o Regionie.