SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jubileuszowa 25. akcja „Sprzątanie świata – Polska 2018” odbędzie się w dniach 21 - 23 września 2018 r. pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA!”.

19 września 2018

UROCZYSTOŚCI ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKA

17 września władze Powiatu Jarocińskiego uczestniczyły w uroczystości z okazji 79 rocznicy agresji Rosji bolszewickiej na Polskę. Na pamiątkę tamtych wydarzeń ustanowiony został Światowy Dzień Sybiraka.

18 września 2018

BEZPIECZNE DROGI - AKCJA SPOŁECZNA

Ogólnopolska akcja ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” została objęta Patronatem honorowym - Krajowego Duszpasterza Kierowców.

13 września 2018

INTEGRACJA oraz 70 URODZINY

W Domu Pomocy Społecznej im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie z okazji obchodów 70-lecia tejże placówki odbył się piknik pod nazwą „Integracja z Kulturą Razem”.

13 września 2018

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu prowadzi nabór do...

12 września 2018

PRZETARG NA NOWA KARETKĘ

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na zakup nowej karetki dla jarocińskiego szpitala. Na to zadanie wojewoda Wielkopolski przyznał 300 tys. złotych, a 128 tys. zł wyłoży Powiat z własnego budżetu.

07 września 2018

PODZIĘKOWANIA ZA BIAŁE NIEDZIELE

„Białe niedziele” organizowane przez jarociński szpital wspólnie z Powiatem okazały się strzałem w dziesiątkę. Do tej pory odbyły się już trzykrotnie. Dzięki tym akcjom mieszkańcy powiatu jarocińskiego mieli możliwość zrobienia bezpłatnych badań lub zasięgnięcia konsultacji lekarskich

07 września 2018

Refundacja dla producentów rolnych

KOMUNIKAT! Od 27.08 do 14.09.2018r. będzie trwał nabór wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie.

28 sierpnia 2018

SPOTKANIE ws OCHRONY WÓD PRZED ZANIECZYSZCZENIAMI

4 września o godz. 9.00.w sali Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej przy ul. Wrocławskiej 53 w Jarocinie odbędzie się spotkanie informacyjno - szkoleniowe dot.ochrony wód przed zanieczyszczeniem.

24 sierpnia 2018

DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE

Starosta Powiatu Jarocińskiego Teodor Grobelny oraz Burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne 2018, które odbędą się w tym roku w Żerkowie 2 września 2018 r..

22 sierpnia 2018

REMONTY DROGOWE - UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z układaniem na całej szerokości drogi powiatowej Dobieszczyzna - Sucha - Parzew nowej nawierzchni, w dniach od 20 sierpnia do 23 sierpnia br. wystąpią tam utrudniania w ruchu.

20 sierpnia 2018

UROCZYSTOŚCI I KONCERT - 22 WRZEŚNIA 2018

22 września br. na terenie jarocińskiej jednostki wojskowej odbędzie się koncert PATRIOT ROCK; w koncercie wezmą udział m.in.: KSU, MAŁGORZATA OSTROWSKA, ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI, czy DAMIANA SYJONFAM.

20 sierpnia 2018